Yeni Google Play arayüzü ülkemizde de aktif edildi

Google Play’in yeni arayüzü Türkiye’deki kullanıcılar için de aktif hale getirildi.

Bir süredir Google’ın uygulama mağazası Google Play’in tasarımında birtakım değişikliklere gideceği gündeme geliyordu. Geçtiğimiz ay, şirketin arayüz konusundaki uzmanlarından Kirill Grouchnikov, yeni tasarımla alakalı birkaç ayrıntı paylaşmış ve kısa bir süre sonra da yeni tasarım kullanıcılara kademeli şekilde sunulmaya başlanmıştı. Google Play’in yeni arayüzü Türkiye’deki kullanıcılar için de aktif edilmiş durumda. Yani ülkemizden de Google Play’e giriş yaptığınızda artık yeni arayüz sizi selamlıyor.

Yeni tasarımla beraber; birçok kullanıcının şikayetçi olduğu karmaşık yapı ortadan kalkıyor ve uygulamalar daha düzenli bir şekilde yine kategorik bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. Yeni Google Play’de aslında iki adet ana kategori var diyebiliriz. “Uygulamalar ve Oyunlar” ve “Eğlence” başlıkları altında da çeşitli alt kategoriler sunuluyor.

Uygulamalar ve Oyunlar’ın altında Üst Sıralar / Oyunlar / Kategoriler / Aile / Editörün Seçimi gibi seçenekler yer alıyor. Ek olarak Eğlence üst başlığının altında da “Kitaplar ve Gazetelik” bulunuyor. Son olarak yeni tasarımla birlikte Google Play’e İbranice ve Arapça desteğinin eklendiğini de belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu