Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Teknoloji

Amazfit Neo Retro Özellikleri

Akıllı saat pazarında seçenekler gün geçtikçe artıyor. Farklı kullanıcı beklentilerine uygun özellikler ve tasarımlar boy gösteriyor. Klasik tarzda modelleri de daha fazla görmeye başladık. Huami imzası taşıyan Amazfit Neo Retro da bunlardan biri. Eski tip klasik model retro saatleri andıran Amazfit Neo Retro, 37 günlük pil süresi ve fiyat/performans konusundaki duruşuyla etkileyici görünüyor. Basit görse de klasik bir akıllı saatin yaptığı her şeyi yapabilen Amazfit Neo Retro’ya yakından bakıyoruz.

Çinli Xiaomi’nin alt markası olarak bilinen Huami, uygun fiyatlı akıllı ürünleriyle piyasada sıklıkla karşımıza çıkıyor. Akıllı saat ürünlerinden biri olan Amazfit Neo Retro, özellikle 80’ler tarzını sevenler için oldukça dikkat çekici. Bu yazımızda Amazfit Neo Retro özellikleri ve fiyatı nedir sorularına cevaplar verip yorumlarımızı paylaşacağız.

Amazfit Neo Retro özellikleri ve fiyatı

Casio’nun klasikleşmiş o eski tip saatini son yıllarda pek çok kişinin bileğinde görüyoruz. Akıllı saat akımına da karşı duramayan ama klasik sevenler için Huami’nin en yeni akıllı saati Amazfit Neo Retro, oldukça cazip bir alternatif sunuyor. 1,2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan bu akıllı saat, iOS ve Android telefonlarla uyumlu.

Rahat ve kullanışlı bir tasarım

32 gramlık ağırlığı sayesinde kolunuzdaki varlığını unutabileceğiniz Amazfit Neo Retro, kullanıcının bileğini rahatsız etmeyecek bir ergonomiyle tasarlanmış. Saatin sağ ve iki tarafında, kontrolü rahatlatan ikişer tuş bulunuyor. Uygulamalar arasında geçiş yapmak, özellikleri düzenlemek gibi genel fonksiyonlara izin veren bu tuşlardan biri, karanlık ortamlarda ortamı az da olsa aydınlatma görevi üstlenmiş. Özellikle apartman ışığının söndüğü durumlarda kapı anahtarının yuvasını bulmakta kullanabilirsiniz. Tuşların yerleşimi, gövdedeki ufak çıkıntı sayesinde rahatsızlık vermiyor.

Suya dayanıklı ve kandaki oksijeni ölçüyor

Akıllı saatlerde suya dayanıklılık önemli bir kriter halini geldi. Özellikle ellerimizi çok sık yıkamamız gereken bu günlerde, saati olası kazalardan korumak için koruma şart. Amazfit Neo Retro’nun 5 ATM’ye kadar su basıncına dayanabilme özelliği bu anlamda dikkat çekiyor. Üç farklı fitness moduna sahip olan saat, kalp atışınızı ölçebiliyor ve uyku takibi yapabiliyor. Kandaki oksijen dahil olmak üzere birçok ölçümü yapabilmesi de önemli bir artı. Ayrıca Amazfit Neo Retro üzerinden sağlık analizi özelliği sayesinde günlük ve haftalık raporlar alabilirsiniz.

Sonuç değerlendirmesi

Bataryası 160 mAh olsa da, sahip olduğu ekranın çok fazla enerji tüketmemesi sayesinde tek şarjda 37’e güne kadar pil ömrü sunması dikkat çekici. Bu cihazla ilgili genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, akıllı saat almak isteyen fakat bütçesi sınırlı olanların yanı sıra, metro tarzdan hoşlananlar için Amazfit Neo Retro mükemmel bir seçim olabilir. 

Amazfit Neo Retro teknik özellikler

Ekran: 1,2 inç

Ağırlık: 32 gram

Batarya: 160 mAh

Bluetooth: 5.0

Suya dayanıklılık: 5 ATM

Bildirimler: Uygulama ve arama bildirimi

Spor: Adım sayar, kalori takibi, mesafe ölçer

Sağlık: Uyku takibi, nabız ölçer, SPO2 ölçümü