Clubhouse uygulaması Android’e geliyor!

Radyo ile podcast arası ses temelli sosyal ağ uygulaması Clubhouse son dönemlerde hem teknoloji tutkunlarının hem de iş dünyasının gündemini meşgul ediyor. Clubhouse’un kötü özelliği ise sadece iOS’ta olmasıydı. Müjde verildi. Clubhouse uygulaması Android’e de geliyor!

ABD’de  Paul Davison ve eski Google çalışanı olan Rohan Seth tarafından geliştirilen Clubhouse halen sadece iOS’ta kullanılabiliyor. Android kullanıcıları Clubhouse Android’e ne zaman gelecek sorusunun yanıtını merakla bekliyor. İşte, o sorunun yanıtı belli oldu.

Clubhouse uygulaması

Clubhouse  nedir?

Clubhouse, pandemi sürecinde yıldızı parlayan uygulamalardan biri. Sese, sohbete dayalı bir sosyal medya platformu olan Clubhouse birçok özelliğiyle diğer platformlardan ayrılıyor. Clubhouse davetiye olmadan üye olunamıyor. Clubhouse uygulaması kullanıcısı olmak için gereken davetiye başka bir kullanıcıdan alınabildiği gibi sosyal medyada da bulunabiliyor.

Clubhouse uygulamasında üye olma aşamasında belirlenen ilgi alanlarına göre sohbet odalarına katılmak mümkün oluyor. Kişiler “el kaldır” butonuyla konuşmacı olabiliyor veya sadece dinleyici olarak da odaya katılabiliyor. Clubhouse iş için de kullanılıyor. Clubhouse uygulamasının 100 Milyon dolar olan değeri 1 Milyar dolara ulaştı.

Clubhouse Android’e ne zaman gelecek

Clubhouse, Android uygulamasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Alınan bilgilere göre Clubhouse’u Android platformunda sunmak için birçok geliştiriciyi işe aldı. Bill Gates de Clubhouse’ta katıldığı bir söyleşi sırasında “Pek çok Android telefonda Microsoft uygulamaları yüklü olarak geliyor. Bu da benim işimi kolaylaştıran bir durum. Ayrıca Android, üçüncü parti yazılımlar konusunda daha esnek bir yapıya sahip” sözlerini kullanmıştı. Clubhouse’un sadece iOS platformunda olmasıyla ilgili olarak şirketin programın Android versiyonu üzerinde çalıştığını belirtmişti.

Şirketin kurucu ortağı Paul Davison’un yaptığı açıklamaya göre Cluphouse birkaç ay içerisinde Android kullanıcılarının kullanımına sunulacak.

Android Dünyasında Bir İlk: Yapay Zekalı General Mobile Asistanı

Başa dön tuşu