Google haritalar için AR özelliği tanıtıldı

Teknoloji devi Google, Google Haritalar için planladığı özellikleri duyurdu. Duyurulan özellikleri herkes kullanamayacak.

Google’ın Live View artırılmış gerçeklik (AR) özelliği havalimanlarına, toplu taşıma istasyonlarına ve alışveriş merkezlerine gelecek.  Önceden yalnızca dış mekanlarda çalışan “canlı yönlendirme” özelliği sayesinde  işaret okları ve simgeleri görüp istenen yere gitmek mümkün. Özellik şimdilik yalnızca Chicago, Los Angeles, San Francisco ve Seattle’daki bazı alışveriş merkezlerinde kullanılabiliyor. Özeliğin daha fazla şehir için geçerli olacağı biliniyor.

Android ve iOS‘taki yol tarifleri için arayüzü yenilecek. Bu sayede farklı sekmeler arasında geçiş yapmadan ulaşım seçenekleri hakkında bilgi almak mümkün olacak. Belirli şehirlerde popüler alanlar listenin üst sıralarında kalacak.

Google, düşük yakıt tüketimi için optimize edilmiş için sürüş rotası da ekleyecek. Google, yeni rotaları 2021 yılının sonlarında ABD’de sunacak. İleriki zamanlarda küresel olarak kullanıma sunacak.

Başa dön tuşu