LinkedIn’e Clubhouse benzeri özellik geliyor!

Davetiye ile üye kabul eden Clubhouse son dönemlerin en çok konuşulan uygulaması olmaya devam ediyor. Kullanıcı sayısı 10 milyona yaklaşan ses temelli mobil uygulama Clubhouse, teknoloji şirketlerinin ve iş dünyasının dikkatini çekiyor.

Diğer sosyal ağlar, Clubhouse benzeri özellikler üzerinde çalışarak rekabeti kızıştırıyor. Twitter’ın Spaces özelliği, Facebook’un sesli sohbet çalışmalarının ardından LinkedIn de Clubhouse benzeri bir özellik sunmaya hazırlanıyor.

İş odaklı sesli sohbet özelliği 

Profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformu LinkedIn, sesli sohbet özelliği üzerinde çalışıyor. LinkedIn, “Profesyonel kimliğinizle bağlantılı sesli sohbet deneyimi yaratmak için bazı testler yapıyoruz. Üyelerimize platformda bulunan diğer kullanıcılarla bağlantı kurma yollarını arttırmak için; LinkedIn’in etkinlikler ve gruplar gibi diğer bölümlerine sesli sohbet özelliğini nasıl getirebileceğimizi düşünüyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

LinkedIn, yeni özellik için beta testine başlayacağını belirtti ve bir görsel paylaştı. Görselden ön ve ortada bir konuşmacı sahnesi ve ekranın aşağısında izleyicilerin yer aldığı kişi listesi olduğu anlaşılıyor. Suzi Owen: “İnsanların kendilerini güvende hissettiği ve üretken olabildiği; güvenilir bir topluluk oluşturmak istiyoruz. LinkedIn’de saygılı ve yapıcı görüşmelerin yapılabileceği bir ortam oluşturmak istiyoruz.

LinkedIn oturumları yüzde 30 arttı. 740 milyon küresel üye 4.8 milyar bağlantıyla topluluk oluşturdu, sohbet etti ve bilgi paylaştı.

Başa dön tuşu