Google, mobil uygulamalara desteğini artırıyor

Google, mobil uygulamalara verdiği desteği artırmak adına çalışmalarına devam ediyor. Android tarafında her geçen gün önemli adımlar atılıyor olsa da, Google’ın arama motoru kısmı baz alındığında iOS cephesinde de önemli gelişmeler yaşandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Son olarak etkin hale getiren Google özelliği ise arama motoru ile mobil uygulamaları destekler nitelikte. 

Android ya da iOS kurulu olan mobil cihazlardan Google ile bir arama gerçekleştirdiğinizde, karşınıza çıkan sonuçlar arasında bundan böyle uygulama içerikleri de olacak. Yani yol bilgisi üzerine sokak / cadde şeklinde herhangi bir arama yaptığınızda aslında mobil cihazınızda kurulu olan navigasyon ya da yol bulma uygulamalarının içerikleri de karşınıza çıkacak.

Gerçekleştirilen aramadan uygulama sonuçlarına ilişkin bağlantıya tıklayarak, uygulama içeriğinin bilgileri de görüntülenebilecek. Bu durum elbette en çok mobil uygulama geliştiricilerin işine yarıyor. Şöyle ki; halihazırda her ne kadar geliştiriciler hem Android hem de iOS tarafındaki mağazalarda uygulamalara ilişkin en verimli yazıları yazıp, arama motorlarında yer almak istiyor olsa da, beklendiği etkiyi yaratamıyor. Dolayısıyla Google’ın bu yolu açmış olması, aslında çok büyük önem taşıyor. Eğer arama sonuçlarına uygun olan içeriğin bulunduğu mobil uygulama cihazınızda yoksa, bu durumda ilgili uygulamaları indirebilmeniz için uygun alana yönlendiriliyorsunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı