Google Stadia dokunmatik kontrol desteği alacak

Google’un bulut oyun akışı hizmeti Stadia, dokunmatik kontrol desteği alacak. Google Microsoft’un Xbox Game Pass’a sunduğu xCloud akışına benzer destek getirmeyi planlıyor. Bu sayede Google Stadia, mobil oyunlara benzer bir deneyim yaşatabilecek.

Konsol taşımak gerekmeyecek

Stadia’nın en son yazılımı dokunma özelliğini barındıracak. Bu sayede Stadia’yı hareket halindeyken de oynamak isteyen oyuncular kontrol cihazı taşımak zorunda kalmayacak. İddiaların aksine oyun kumandası ön izleme özelliği olmayacak.

Stadia Wi-Fi üzerinden bağlanan denetleyicilere sahip. Bu nedenle hücresel veri kullanan üyelerin USB-C kablosu bulundurması gerekecek. Stadia’nın 3.9 sürümü Google Play Store aracılığıyla sunulacak. Bu sayede bulut oyun hizmeti, ekran kontrolleriyle oynanabilecek.

Güncelleme, Android TV lansmanı için hazırlık niteliği taşıyor. Stadia, Android TV için mağazaya göz atma, TV’den alışveriş yapma olanağı taşıyor. Telefondan ya da bilgisayardan tekrar denemek için yönlendirilmek mümkün olacak.

Bu gelişmeler  Stadia’nın üçüncü taraf oyunlar için bir platforma dönüştüğü anlamına geliyor. projenin eski stüdyo başkanı Jade Raymond, PlayStation için IP üzerinde çalışan Haven Studios isimli firmayı kurdu. Raymond, Ubisoft Toronto ve EA Motive’de stüdyo şefliği görevini sürdürmüştü.

Google Stadia Duyuruldu!

Başa dön tuşu