HP'de yenilikler bitmiyor

ImageHP, geçtiğimiz günlerde ABD'nin New York kentinde düzenlediği "Your Life is the Show" (Asıl Gösteri Hayatındır!) etkinliğinde, iş ve eğlenceye yönelik yeni ürünlerini ve ortaklıklarını açıkladı.

Etkinliğin gala gecesine 500'ü aşkın sektör temsilcisi, HP iş ortağı ve müşterisi katıldı. Gecede, "Bilgisayarın Hayatındır" reklam kampanyasının yeni isimlerinden tenis şampiyonu Serena Williams, tasarımcı Naeem Khan, snowboard ve skateboard şampiyonu Shaun White, top model Petra Nemcova, motosiklet tasarımcılarından oluşan Orange County Choppers, film yönetmeni Michel Gondry gibi ünlüler de davetlilerle bir araya geldi.

HP Kişisel Sistemler Grubu Başkan Yardımcısı Todd Bradley gala gecesinde bir açıklama yaparak şunları ifade etti: "Dünyanın her yerindeki kullanıcılarımıza giderek daha gelişmiş kişisel deneyimler yaşatmak üzere, HP ürünlerini yepyeni bir enerjiyle yaratıyoruz. HP TouchSmart PC ve dünyanın en gelişmiş multimedya dizüstü bilgisayarı olan Pavilion HDX ‘Dragon' (Ejderha) gibi yeni bilgisayarları oluşturuyoruz. Bireyleri ve yenilikçi, güçlü kurumları, büyüleyici ürünlerle buluşturuyoruz."

HP'den yeni haberler
HP, "Your Life is the Show" etkinliğinin gala gecesinde, şu yeniliklerini duyurdu:

 • iPAQ cep bilgisayarları serisinde yeni ürünler, hizmetler ve çözümler kullanıcılarla buluşacak. Stratejik satınalmalar, teknolojiler, hizmetler ve insan kaynağına milyonlarca dolar yatırım yapan HP, iPAQ ile mobil dünyayı değiştirecek.
 • Ev kullanıcılarına yönelik, eğlence odaklı yeni masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar geliyor.
 • Hemen hemen bütün iş ortamlarında optimum performans sunacak olan yeni kurumsal bilgisayarlar kullanıcılarla buluşuyor. Bunların arasında, sektörün en küçük kurumsal masaüstü bilgisayarı, yeni tasarımlarıyla dikkat çeken dizüstü bilgisayarlar, benzersiz fiyat/performans dengesi sunan iş istasyonları da yer alıyor.
 • Voodoo'nun DNA'sı ile HP'nin yenilikçi yapısını buluşturan yeni oyun platformu HP Blackbird 002 geliyor.(1)

Serena Williams, Microsoft, MTV ve Conde Nast ile işbirlikleri
Ünlü tenisçi Serena Williams da HP'nin ödüllü "Bilgisayarın Hayatındır" reklam kampanyasına katılıyor. Serena'nın reklam filminde, Microsoft da işortağı olarak yer alıyor ve Microsoft Windows Vista'nın kullanım kolaylığını anlatıyor.
Ayrıca HP; MTV ve Conde Nast ile birlikte yeni programlara da imza atıyor. HP ve MTV'nin "Take Action. Make Art." (Harekete Geç. Sanat Yarat.) adlı küresel yarışması, gençleri, bir HP dizüstü bilgisayar için HP Imprint kaplamasını tasarlama şansını yakalamaya davet ediyor. Global anlamda yarışmayı kazanan katılımcının tasarımı, HP'nin diğer Imprint tasarımları arasındaki yerini alacak ve dünyanın her yerinde Intel-tabanlı 14 inçlik dizüstü bilgisayarlar için kullanılabilecek. Bölgesel birincilerin tasarımları da kişiket olarak sunulacak. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi ve başvurular için www.mtv-tama.com adresi ziyaret edilebiliyor.

HP ayrıca, Tasarım Sektörü AIDS'e Karşı (DIFFA) örgütüne destek vermek üzere, Conde Nast, Fashion Rocks ve tasarım efsaneleri Vladimir Kagan, Naeem Khan, Cath Kidston ile işbirliği yapıyor. Bu ünlü tasarımcılar, sınırlı sayıda üretilmek üzere HP dizüstü bilgisayar kaplaması hazırlıyor; bu bilgisayarların satışlarından elde edilecek olan gelir ise DIFFA'ya bağışlanıyor. Tasarımlar, www.hp.skinit.com adresinden alınabiliyor.

iPAQ ailesi genişliyor
HP etkinlikte, iPAQ ailesinin yeni üyelerini de tanıttı. Bu yeni ürünlerle, iPAQ ailesi bugüne dek hiç olmadığı kadar büyüyor; ayrıca yazılım programları, hizmetler ve aksesuarlarla, kullanıcılara uçtan uca mobil çözümler sunuyor. Yeni iPAQ'ler şöyle:

 • HP iPAQ 914 Series Business Messenger – Q klavyeli 3G cep telefonu
 • HP iPAQ 614 Series Business Navigator – 3G cep telefonu ve navigasyon cihazı
 • HP iPAQ 314 Series Travel Companion – 3 boyutlu haritalar sunan kişisel navigasyon cihazı
 • HP iPAQ 214 Series Enterprise Handheld – Wi-Fi özelliğine sahip, güçlü, geniş ekranlı PDA
 • HP iPAQ 114 Series Classic Handheld – Şık, uygun fiyatlı, Wi-Fi özelliğine sahip PDA
 • HP Enterprise Mobility Suite – Kablosuz kurulum, tanıtım ve güvenlik özelliği
 • HP iPAQ Yazılım Özelleştirme Hizmeti – Cihaz ROM görüntülerinin yazılım özelleştirilmesi (kurumsal)
 • HP iPAQ Lokasyona Dayalı Hizmetler – iPAQ kullanılmadan seyahatlerin önceden planlanması, yolculuk programının hazırlanması, gezi planlarının GPS özellikli iPAQ'lere iletilmesi
 • HP iPAQ Cihaz Bağlantısı – iPAQ'e bağlanan bir dizüstü bilgisayarın, yüksek hızlı HSDPA kablosuz veri ağından yararlanmasını sağlayan yazılım

Evinizde yüksek çözünürlük keyfi
HP'nin dijital eğlence alanındaki yenilikleri, benzersiz kişisel deneyimler yaratıyor:

 • HP MediaSmart Server: Windows® Home Server platformu ve AMD LIVE!TM kullanan HP MediaSmart Server, İnternet'e bağlı herhangi bir bilgisayardan, istediğiniz her an filmlere, fotoğraflara, şarkılara ve belgelere güvenle ve kolayca bağlanmanızı sağlıyor.
 • HP Pavilion Elite m9000 Masaüstü Bilgisayar: Ev kullanıcıları için bugüne dek sunulan en büyük eğlence kaynağı Elite m9000, 3 boyutlu grafikleri, yüksek çözünürlüklü video izleme olanağı, kablosuz iletişim ve sınırsız veri saklama için HP Kişisel Medya Sürücüsü ile tüm ihtiyaçları karşılıyor. Kusursuz görüntü kalitesi için, Elite m9000 masaüstü bilgisayar ile yeni HP w2408 Vivid Color 24 inç düz ekranın birlikte kullanılması öneriliyor.
 • Kişisel Dizüstü Bilgisayarlar: HP Mobil Uzaktan Kumanda ve çift kulaklık fişi gibi mobil eğlence özellikleriyle donatılan HP Pavilion dv2500 serisi dizüstü bilgisayar, entegre kablosuz WAN içeren ilk HP kişisel dizüstü bilgisayarı. 15,4 inç ekranlı HP Pavilion dx6500 dizüstü bilgisayar ise TV ayarı ve çift sabit disk sürücüsü ile dikkat çekiyor. Ayrıca yeni HP mobil televizyon çözümleri de, bilgisayarda TV seyretme keyfini getiriyor.
 • HP Dijital Resim Çerçevesi: Mükemmel bir hediye olan bu dijital çerçevede 8 inçlik LCD panel, 800×600 çözünürlük, dahili stereo hoparlör bulunuyor.

İş için teknoloji
HP'nin yeni kurumsal ürünleri, çarpıcı tasarımlar ile üstün performansı buluşturuyor.

 • HP Compaq dc7800 Kurumsal Masaüstü Bilgisayar: HP'nin bu en güvenli ve yönetilebilir kurumsal masaüstü bilgisayar serisi, zarif tasarımı, HP Entegre İş Merkezi düz ekran monitörü, çevreye duyarlı yaklaşımı ile dikkat çekiyor.
 • HP Compaq Kurumsal Dizüstü Bilgisayarlar: HP, kurumsal dizüstü bilgisayar portföyünü, mobilite ile performansı bir araya getiren iki yeni modelle geliştirdi. HP Compaq 6720s ve HP Compaq 6820s, geniş ekranları, en son model işlemcileri ve kablosuz teknolojileri ile firmaları uygun fiyatlarla dünyaya bağlıyor. Ayrıca HP artık, üst uçtaki kurumsal dizüstü bilgisayarları için 64 GB ikinci nesil sürücü de sunuyor. Bu sürücüler hem darbelere daha fazla direniyor hem de daha az enerji tüketiyor. Bunların yanı sıra performansı artırırken, toplam ağırlığı da %25 azaltıyor.
 • HP xw4000 Serisi Kişisel İş İstasyonları: Büyük bir esneklik sağlayan xw4000 Serisi, farklı işlemciler, bellek kapasiteleri ve veri depolama seçenekleri sunuyor. En son teknoloji çift çekirdekli AMD Opteron işlemcilerin kullanıldığı yeni HP xw4550 İş İstasyonu, son derece uygun fiyata kusursuz performans ve teknolojiyi kullanıcıların parmaklarının ucuna getiriyor. HP xw4600 İş İstasyonu da, Intel Core 2 Duo ve Core 2 Extreme işlemcilerin gücünü uygun bir fiyatla sunuyor.
 • HP Kurumsal Ekranlar: HP'nin yeni ekranları arasında, HP dc7800 Kurumsal Masaüstü Bilgisayarı 19 inçlik genişliğinin arkasında saklayan HP1906i de yer alıyor. "Advantage" ve "Essential" serisi ekranlar, ergonomik tasarım ve geliştirilmiş performans sunuyor. HP1950 kare 19 inç Advantage ekranda DVI çıkışı, HP 1908w Essential geniş 19 inç ekranda da karbonit çerçeve ve VGA çıkışı bulunuyor.

HP Blackbird 002: Oyuncular için oyuncular tarafından yaratıldı
HP, masaüstü bilgisayarlarda bir yeniliğe daha imza atarak HP Blackbird 002'yi yarattı. Bu sistem, HP'nin inovasyon anlayışı ile Voodoo'nun ödüllü performansını bir araya getiriyor. HP Blackbird 002'nin sıvı soğutmalı sistemi sayesinde, en heyecanlı oyunlarda bile bilgisayar ısınma problemi yaşamıyor! Çıkarılabilir yan panel, iç bölme ve arka paneldeki LED aydınlatmanın yanı sıra tamamen açık BIOS da oyunseverlerin bilgisayarın içinde istedikleri ayarlamaları kolayca yapabilmelerini sağlıyor.

(1) Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'da bulunmamaktadır.

Başa dön tuşu