Turkcell’in CEO’su Kaan Terzioğlu İstifa Etti!

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 4 yılın ardından  görevinden istifa etti.

2015 yılının Mart ayında Süreyya Ciliv’den boşalan CEO’luk koltuğuna getirilen Kaan Terzioğlu, Turkcell’in  ham veri ve ses satışından, katma değerli dijital servisler alanına yönelerek büyümesini sağlamıştı.

Turkcell’in vizyonunu “Dijital Servislerle Küresel Liderlik” olarak açıklayan Kaan Terzioğlu; çıkar çatışması durumlarını önleyen, şirket varlıklarının korunarak doğru bir şekilde kullanımını sağlayan, kamuyu aydınlatmayı ön planda tutan yasa/kural ve yönetmeliklere uyumlu bir yönetim esas almıştır. Türkiye’de dijital dönüşüm için projeler üreten Kaan Terzioğlu, 26 üyeye sahip olan Dünya GSM Birliği (GSMA) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Kaan Terzioğlu’nun istifası Turkcell’in Kamu Aydınlatma Platformu’na resmi açıklaması ile duyuruldu. Kaan Terzioğlu, görevinden ayrılma kararı ile ilgili olarak “Turkcell’de görev yaptığım 4 yıla yakın dönem boyunca, Türkiye‘nin lider mobil operatörünü dünyanın ilk dijital operatörüne dönüştürdük ve Telekom sektöründe örnek gösterilen bir firma haline geldik. Bu dönemde, ülkemize, paydaşlarımıza ve müşterilerimize değer yaratmak için onlarca yıllık iş tecrübesine sahip profesyonellerimizden, iş hayatına yeni atılan Genç yeteneklerimize kadar bir takım olarak durmadan çalıştık. Bu güçlü takımın daha yeni rekorlara ve başarılara imza atacağına inancım tamdır.” dedi.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Akça “Turkcell olarak Sayın Kaan Terzioğlu’nun Genel Müdürlüğü döneminde birçok ilke ve başarılara imza attık. Kendisine bugüne dek sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor; bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz. Bu yıl kuruluşunun 25. yılını kutlayan Turkcell’i bu noktaya getiren inovasyon ve başarı odaklı kurum kültürü, güçlü insan kaynağı, teknolojisi ve kurumsallığı önümüzdeki dönemde Turkcell‘i ülkemizin ve dünyanın en değerli kuruluşlarından biri yapmaya devam edecektir. Son 5 yıldır, teknoloji yatırımlarımızla ve dijitalleşme alanında sektörde öncü uygulamalarımızla güçlü bir büyüme bazı oluşturduk ve iş modelimizi güçlü bilanço ve risk yönetimi uygulamalarımızla sağlam temeller üzerine kurduk. Yönetim Kurulumuz, müşteri odaklılığını esas alarak dijital operatör vizyonu ile tüm hissedar ve paydaşlarımıza değer yaratma önceliğini sürdürecektir.” dedi.

Kaan Terzioğlu
Murat Erkan

Turkcell görev değişikliğini ” Turkcell Yönetim Kurulu, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan’ın Turkcell Genel Müdürlüğü görevine vekaleten atanmasına, Satış Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna ise Kadri Özdal’ın vekaleten atanmasına karar vermiştir.” Sözleriyle duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı