Turkcell CEO’luğu Vekaleten Murat Erkan’ın Oldu

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Nisan 2015'te üstlendiği görevinden ayrıldı. CEO kutluğuna vekaleten oturan isim Murat Erkan oldu.

Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) “1 Nisan 2015’te Turkcell Genel Müdürü olarak atanan Muhterem Kaan Terzioğlu, 15 Mart 2019 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır.” Sözleriyle Kaan Terzioğlu’nun istifasını açıklamıştı.

Terzioğlu’nun istifasının ardından  Turkcell’in yeni CEO’su vekâleten Murat Erken oldu. Turkcell Yönetim Kurulu, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan’ın vekaleten Turkcell Genel Müdürlüğü görevine atanmasına ve Kadri Özdal’ın da Satış Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna vekaleten atanmasına karar verdi.

Murat Erkan

Yeni CEO Murat Erkan kimdir?

Murat Erkan, 1992 Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu. Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Murat Erkan, 2010 yılında Harvard İşletme Okulu’nun Stratejik Pazarlama Programı’nı tamamladı.Erkan, profesyonel iş hayatına 1992 yılında başladı. Erkan, Elektromak Toshiba’da başlayan iş hayatına Biltam Mühendislik’te Uygulama Mühendisi olarak devam etti. 2 yıl boyunca Biltam Mühendislik’te görev aldıktan sonra, 1997 yılı ile 2007 yılları arasında Cisco Türkiye’de Sistem Mühendisi olarak çalıştı. Cisco Türkiye’de Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarına atanan Erkan, 2006-2008 yılları arasında Aneltech’de İş Birim Yöneticiliği yaptı. Haziran 2008’de Turkcell’e Superonline Genel Müdürü olarak Turkcell’deki kariyerine başlayan Erkan, Aralık 2015 itibarıyla Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti. Murat Erkan, Kaan Terzioğlu’ndan boşalan CEO koltuğuna getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı