Instagram yorumlarına ‘mesaj’ özelliği geliyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram; kullanıcıların daha iyi vakit geçirmesine yönelik hamleler yapmaya devam ediyor. Kullanıcılar yeni özellikleri test ediyor.  Twitter kullanıcısı tarafından sızdırılan görsele göre Instagram’ın yorum özelliğinde yeniliğe gidildi. Yorumlara mesaj özelliği geliyor.

mesaj özelliği

Instagram’da paylaşılan gönderiye DM atılabilecek

Instagram’ın, yeni bir özelliği test ettiği ortaya çıktı. Bu özellikle birlikte kullanıcılar bir gönderiye yorum yaparak doğrudan mesaj gönderebilecek.

Twitter kullanıcısı Samarth yorum bölümünün ekran görüntüsünü yayımladı. Görselde yanıt seçeneğinin yanında “Message (Mesaj)” adı verilen başka bir seçeneğin olduğu görülüyor. Yeni özellik sayesinde söylemek istediklerinizi yazabilirsiniz. Yoruma karşılık verdiğinizde “Söz konusu kullanıcı adı ile ilgili bir yoruma yanıt verdiniz” ibaresi geçiyor.

Instagram, tepkileri ölçmek için belirli sayıda kullanıcı üzerinde test yapıyor. Özelliğin beğenildiği anlaşıldığında tüm dünyada sunulacak. Aksi halde kullanıma kapatılacak. Yani özellik henüz test ediliyor.

 

Başa dön tuşu