TCL’den tablete dönüşen akıllı telefon

Kendi ekran panellerini üreten Çinli firma TCL, yeni bir akıllı telefon geliştiriyor. Telefon katlanabilir ve yuvarlanabilir akıllı telefonu bir araya getirecek. Böylece kullanıcı büyük bir ekrana sahip olabilecek.

Katlanabilir telefonlarla birlikte akıllı telefon dünyası büyüyor. TLC de ilginç bir konsepti kullanıcıların karşısına çıkarmaya hazırlanıyor. Şirketin uzayan ekranlı akıllı telefon prototipleri kısa süre önce ortaya çıktı. Yeni ortaya çıkan patente göre TCL, hem katlanabilen hem de uzayabilen ekran teknolojisi geliştirmeyi planlıyor.

Prototiplere göre telefonun bir yanı arkaya doğru katlanabiliyor. Katlı değilken diğer yarısındaki kısmın yuvarlanabilmesi sayesinde ekran büyüklüğü maksimum düzeye erişiyor. Katlanabilir telefonlar normal telefonlardan daha kalın oluyor. Bu telefon diğer telefonlarla aynı kalınlıkta olacak. Ancakkatlama kısımları telefonun iki yanında bulunduğu için daha fazla ekran alanı sunacak.

CNET’in aktardığı habere göre şirketin Nisan ayında düzenleyeceği bir etkinlikte TCL 20 serisiyle birlikte bu telefonu da görebileceğiz.

Başa dön tuşu