Swatch akıllı saat pilinde devrim yaratabilir!

Akıllı saatlerin en büyük problemi olan şarj sorununa çare arayan ünlü saat üreticisi Swatch, altı ay boyunca şarj gerektirmeyen bir saat ile karşımıza çıkabilir!

İsviçreli ünlü saat üreticisi Swatch, dünyada yaşanan akıllı saat devrimine gözlerini kapamış değil. Apple ile işbirliği yaparak Apple’ın akıllı saatleri için farklı tasarımlar üreten Swatch şimdilerde kendi akıllı saatlerini üretmek için hazırlık yapıyor. Ancak Swatch’ı akıllı saat pazarına girmekten alıkoyan en büyük sorun, akıllı saatlerin şarj sorunu.

Müşterilerine, pili bir gün bile dayanmayan saatler sunmak istemeyen Swatch, daha dayanıklı bir pil üretebilmek için büyük bir Ar-Ge çalışması içine girdi. Swatch’ın CEO’su Nick Hayek, şirketin bir çözüm üretebilmek için çok sıkı çalıştığını açıklarken amaçlarının altı ay boyunca şarj gerektirmeyen bir saat üretmek olduğunun da altını çizdi.

Nick Hayek’e göre Swatch şimdiden bu hedefine çok yaklaşmış durumda ve 2016 içinde satışa sunacakları akıllı saatlerinin dijital dünyada devrim yaratacak. Bu iddiayı dile getiren, çok prestijli bir markanın sahibi olunca, ciddiye almamak mümkün değil. Nick Hayek ayrıca Swatch’ın yeni bir pil teknolojisi geliştirmek için ünlü pil üreticisi Penata ile işbirliği yaptıklarını da vurguladı.

Swatch daha önce bir egzersiz bilekliğinin tanıtımını yapmıştı ancak Touch serisi olarak isimlendirdiği bu modeller tam anlamıyla akıllı saat sayılmaz. Swatch’a göre, piyasaya sürecekleri uzun pil ömürlü yeni saatler aynı zamanda otomobil piyasasında da kullanılacak ve çok uzun süre şarj gerektirmeden yol alabilen otomobiller üretmek mümkün olacak ki, bunun dünyada ve petrol ekonomisi üzerinde çok büyük etkileri olacağını tahmin etmek zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı