Yerli girişim Castapp, Avrupa’ya açılacak

15 Ekim 2015 tarihinde Apple Store ve Google Play’de indirmeye sunulan reklam dünyasına farklı bir bakış açısı getiren yerli girişim Castapp çıkışının üzerinden pek zaman geçmeden yurt dışında da faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Firmaların oldukça reklam bütçesi ayırmasına rağmen tüketici tarafında pek de başarılı reklam kampanyaları göremememiz durumundan yola çıkan Castapp tüketiciyi ve reklam verenleri bir araya getirerek mobil reklamcılıkta yeni bir akım yaratıyor. Uygulamada reklam veren şirketler bir kampanya başlığı belirliyor ve kullanıcılardan 10 saniyelik bu kampanya başlığıyla ilgili bir video çekmesini istiyor. Bu kampanya başlığında en çok izlenen ve beğenilen videonun sahibi reklam veren şirket tarafından ödüllendiriliyor. Burada yapmanız gereken temel şey 10 saniyede yaratıcı bir şekilde kampanya başlığıyla ilgili kendi reklam filminizi hazırlamanız. Ülkemizde yayınlanmasının üzerinden henüz çok kısa bir zaman geçen Castapp yeni reklam konseptiyle Avrupa’da da kendini göstermek istiyor. Ülkemizde gerçekten reklam sektöründe farklı bir akım yaratabilecek uygulamanın Avrupa’da başarılı olma şansını ise zaman gösterecek. Castapp’ın kurucu ortağı Umut Büyükyörük Viyana’dan yürüttüğü organizasyonla Castapp’ın Avrupa’da da yayınlanması için çeşitli adımlar atıyor.

Uygulamanın mantığı nasıl işliyor?

Castapp’ı Google Play Store ya da Apple Store üzerinden indirdikten sonra Facebook hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra karşınıza diğer kullanıcıların kampanyalarla ilgili çektiği videoları izleyebiliyor, beğenebiliyor ve yorumlayabiliyorsunuz. Ekranı sağ tarafa kaydırdığınızda ise aktif kampanya başlıklarını ve ödüllerinizi görüntüleyebiliyorsunuz, buradaki kampanya başlıklarını seçerek sınırsız sayıda yaratıcı fikirlerinizle 10 saniyelik video içeriği hazırlayabiliyorsunuz. Videonuzun izlenmesi için Facebook ve Twitter gibi mecralarda da çektiğiniz videoyu yayınlayabiliyorsunuz. Kampanyanın bitiş tarihinde en çok izlenen ve beğenilen videolardan birinin sahibiyseniz ödül sizin oluyor.

Castapp karşımıza ilginç bir fikirle çıkıyor, eğer arayüzde çeşitli tasarım güncellemeleri yapılır ve girişim iyi bir şekilde lanse edilirse Castapp, Avrupa ve Türkiye’de önemli bir başarı yakalayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı