ZTE, Axon mini modelini ülkemizde satışa çıkartmaya hazırlanıyor

Türkiye’nin özellikle de elektrik ve elektronikte büyümekte olan bir pazar olduğunu gören Çinli akıllı telefon üreticileri, ülkemize olan ilgilerini özellikle de son birkaç yıldır önemli bir oranda artırdılar. Eylül ayının ilk haftası içerisinde yapılan açıklamayla birlikte, Axon Elite modelinin ülkemizde satışa sunulacağı bilgisi verilmişti. Ancak, ZTE’nin Axon mini modelinin de benzer şekilde Türkiye’de satışa başlayacağı bildirildi. 

Şu ana kadar operatörler ve aracı firmalar vasıtasıyla ülkemizdeki satışları gerçekleştiren ZTE, bundan böyle resmi olarak doğrudan ZTE ismiyle ürünlerini satışa çıkartacak. Öncelikle Blade V6 modelinin satışa sunulacağı belirtiliyor olsa da, az önce de ifade ettiğimiz şekilde kısa bir süre içerisinde Axon serisindeki telefonlar da pazara sunulacak.

Snapdragon 616 yongasetinin yer verildiği akıllı telefonda 3 GB RAM bulunuyor ve 5.2 inç’lik Super AMOLED yapıda Full HD (1920×1080 piksel) çözünürlükte görüntüler oluşturabilen bir ekran sunuluyor. Üründe sunulan dahili depolama alanı 32 GB. Fakat, bunu microSD kart sayesinde artırabilmek mümkün oluyor. 13 MP’lik otomatik odaklanmalı arka kameranın yer verildiği akıllı telefonda önde ise geniş açılı 8 MP’lik selfie kamerası bulunuyor.

Telefondan çok fazla müzik dinleyen kullanıcılar düşünülerek, AKM4961 Hi-Fi adı verilen ses yongası da ürüne yerleştirilmiş. 2800 mAh kapasite sunulduğunu ve işletim sistemi tarafında ise Android 5.0’ın yüklü olarak geldiğini belirtelim.

En önemli ayrıntılardan birisi ise telefonun gövdesinde alüminyum – titanyum karışımının kullanılmış olması. Böylece düşme ve çarpmalarda alınacak hasarın önemli bir oranda azalabileceğini söylemek doğru olur.

3.5 mm’lik kalınlığa sahip olan ZTE Axon mini’de güvenlik de epey ön planda tutulmuş ve telefona erişim için üç farklı mod sunuluyor. Bunlar arasında göz tarama, ses tanıma ve parmak izi okuyucu özellikleri var.

Axon serisinin birkaç ay içerisinde Türkiye’de satışının resmen başlayacağı belirtiliyor ama net bir tarih verilmiyor. Ürünlerin, ülkemizdeki satışlarına başlandığında yeni bir haberle birlikte ayrıntıları sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı