MSI’dan oyunculara özel ince dizüstü bilgisayar serisi: GS40 Phantom

Özellikle de oyunculara has olarak hazırladığı dizüstü bilgisayar serileriyle bu alanda epey iddialı olan MSI, son olarak GS40 Phantom ailesini de duyurdu. Bu serinin en önemli özelliği dizüstü bilgisayarların ince yapıda tasarlanacak olması. 

Her ne kadar dizüstü bilgisayarlar ve özellikle de son birkaç yıldır ultrabooklar, ince yapıları ve hafiflikleri sayesinde taşıma sırasında çok büyük avantaj sağlıyor olsalar da, oyuncular için tasarlanan dizüstü bilgisayarlar epey ağır ve kalın oluyorlar. Dolayısıyla ‘taşınabilir’ formatında aldığınız bilgisayarınızı çoğunlukla, ek bir klavye – fare bağlayarak yine masaüstü şeklinde kullanıyorsunuz. Ancak; bu noktada oyuncuların donanımsal anlamda ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak, aynı zamanda da incelik ve hafiflik vaadeden ürünler de mevcut. MSI’ın son olarak hazırladığı GS40 Phantom serisi de bahsettiğimiz bu özellikleri sunuyor.

msi-gs40-phantom-2

Donanım ve teknik kısmı bir kenara bırakıp; öncelikle dış kasa ve fiziksel ayrıntılardan bahsedecek olursak; seride yer alan ürünlerin kalınlığının 21.8 mm seviyesinde olduğu belirtiliyor. Ek olarak 1.6 kg’lık ağırlık da taşınabilirlik açısından kullanıcıları zorlamayacak gibi görünüyor.

14 inç boyutunda Full HD (1920×1080 piksel) çözünürlük desteği sunan IPS yapıdaki bie ekrana sahip olan dizüstü bilgisayarda, Intel’in Core i7 mimarisine sahip Skylake tabanlı 6700HQ işlemcisi sunuluyor. Öte yandan, grafik kartı tarafında ise NVIDIA GeForce GTX 970M (3 GB bellekli) görev yapıyor. 32 GB’lık 2133 MHz hızında görev yapan DDR4 yapıdaki RAM’i de belirtelim. Depolama birimi tarafında ise  2.5 inç’lik bir adet sabit disk yer alırken aynı zamanda M.2 PCI-E SSD seçeneği de sunuluyor. Ek olarak da burada USB 3.1 desteğinin sunulduğunu ve 5V – 3A çıkışın da yer verildiğini belirtelim.

Soğutma sistemi olarak da hem işlemci hem de grafik kartının serinletilmesi işlevini MSI Cooler Boost 3 adı verilen sistem sağlıyor. Bu soğutma sisteminin üç farklı moda sahip olduğu ve ısınma derecesine ve yapılan işin yoğunluğuna göre bu seçenekler arasında geçiş yapıldığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı