15 Kamera Modülüyle Apple AR Gözlüğü Geliyor

Apple, giyilebilir teknolojiler alanında büyük atılımlar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Apple AR gözlüğü açıklamasıyla dikkat çekti.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, geleceğe yönelik planları hakkında bilgi verdi. Ming-Chi Kuo 2025 yılında ortaya çıkaracağı AR gözlüğü hakkında da açıklama yaptı. Açıklamalara göre Apple, vizyonunu genişletmiş buluyor.

Samsung, Xiaomi ve Microsoft’un son dönemde karma gerçeklik ve AR gözlükleri sektörüne yaptığı büyük yatırımların ardından Apple da AR gözlüğüne yatırım yapıyor.

15 kamera ve Micro-OLED ekran

Apple AR prototipi ilk aşamada 200-300 gr olan ağırlığının 100-200 gr ağırlığa düşürülmesi bekleniyor. Apple’ın M1 çipi yerine yeni nesil bir çip geliştirmesi bekleniyor.

Apple kulaklık modülünü de gözlüğe entegre edecek. Apple, şeffaf artırılmış gerçeklik deneyimi için 8 kamera, biyometri için altı modül kullanacak. Son kamera çevresel algılama işleminde kullanılacak. AR gözlüğü el hareketlerini takip edip kullanıcıya destek sunacak. Gözlüğün Apple cihazlarıyla senkronize olması durumunda hologram teknolojisini barındırabileceği belirtiliyor.

Apple AR Gözlüğü Hakkında Yeni Gelişmeler!

Başa dön tuşu