HABER

Martı, çalışanlarına 200 milyon TL değerinde hisse verdi

New York Borsası’nda hisseleri doğrudan işlem gören ilk Türk şirketi olmaya hazırlanan Martı bu başarısını, başarıda en büyük pay sahibi olan çalışanlarını şirkete hissedar yaparak kutlayacak.

Halka açılmayla birlikte Martı çalışanlarının sahip oldukları opsiyonlu hisselerin toplam değerlemesinin 200 milyon TL dolayında olması bekleniyor.

Halka arz sürecinde son dönemece giren ve yakında New York Borsası’nda Türk Bayrağını dalgalandırmaya hazırlanan Martı, bu tarihi dönüm noktasında şirketi bugünlere getiren çalışanlarını da unutmadı.

Martı, 4 yıl içinde dünyanın en büyük mobilite şirketlerinden biri olma başarısında en büyük paya sahip olan çalışanlarını New York Borsası’nda halka açılmayla birlikte hissedar yapma kararı aldı. Buna göre şirketin çalışanlarına dağıttığı hisse opsiyonu miktarının halka açılma değerlemesi üzerinden 200 milyon TL dolaylarında olacağı açıklandı. Bu opsiyonların, Martı’nın halka açılmasından belirli bir süre sonra çalışanlar tarafından değerlendirilebileceği belirtildi.

Martı Kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, Martı’nın New York Borsası’na (NYSE) açılma planları kapsamında New York Borsası’nı ziyaret etti. Ziyarette, yetkililerle sürece ilişkin görüşmeler gerçekleştiren Öktem, NYSE yayınlarında şirketin New York Borsası’na açılma stratejisine yönelik değerlendirmelerde bulundu. ( Fatih Aktaş – Anadolu Ajansı )

Uzun süredir devam eden hazırlıklar esnasında New York Borsası’nın girişine Türk bayrağını asacakları ve New York Borsası’nda açılış gongunu çalacakları günün hayalini kurduklarını kaydeden Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem, “Martı’yı kurduğumuz gün bunun uzun bir yolculuk olacağını biliyorduk. Çok çalıştık ve 4 yıl içinde dünyanın en büyük mobilite şirketlerinden biri olmayı başardık. Bu başarıda kuşkusuz büyük pay Martı çalışanlarının. Türkiye adına böylesine tarihi bir adım atarken çalışanlarımızı unutamazdık. Birlikte yarattığımız eserden gurur duyuyoruz ama daha da önemlisi bu başarımızı çalışanlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Başa dön tuşu