Teknolog’la yeniden merhaba!

Gazetecilik mesleğine 1995 yılında ilk adımlarımı atmaya başlarken, gelecekte teknolojinin hayatımızda bu denli belirleyici olacağını kestiremiyordum. İnternet ve son yılların popüler konusu mobilite, her düzeyde kullanıcının günlük yaşamında önemli bir parça haline geldi. Gelecekte insanların teknolojiyi öğrenmek zorunda kalmayacağını, bunun yerine teknolojinin insanları öğreneceğini söyleyip duruyorduk. İşte bu günlerdeyiz. Teknoloji basitleşti. Cep telefonunu sadece konuşmak için kullananların dahi Twitter ve Facebook’ta at koşturduğu bir dönemdeyiz. İnternetin yayın platformu olarak da önem kazandığını herkes kabul ediyor. Sosyal medyanın güçlendiği, yayıncılığın çehre değiştirdiği böyle bir zamanda gelişime ayak uydurmak en başta biz teknoloji gazetecilerinin işi olmalı.

Teknolog.com'un logosunu Amerikalı tasarımcı Alex Dragusin hazırladı.

Blog kavramını ilk duymaya başladığım zamanlar, 2005’in başlarıydı. Hürriyet gazetesinde editörlük yapıyordum o dönem. Bu kavramın benim tarzıma çok uygun olduğunu hissetmiştim. Araya giren askerlik macerasının ardından, 2007’de blog yazmaya başladım. O zamandan beri kişisel blog’umda yazıp çiziyorum. Bu blog’da günlük hayata, izlediklerime, okuduklarıma, dinlediklerime dair duygu ve düşüncelerimi rahat bir üslupla karalıyorum. 2010’da başlattığım fotoğraf blog’um içimdekiler.com da mesai ayırdığım bir diğer site oldu. Fotoğraf hikâyeleri anlattığım bu tematik blog, hobimi profesyonelleştirdiğim ilk çalışma oldu.

Bu iki örnek dışında, gelip geçici, eğlencelik bir takım tematik blog’lar hazırladım. Düzenli olarak tuttuğum yeni blog’um Teknolog.com oluyor. Sloganım “Erdal Kaplanseren’den %100 Teknoloji”. Dünyanın farklı köşelerindeki teknoloji olaylarını yerinde izleyen, gelişmeleri anbean takip eden, yeni ürünleri ilk inceleyenlerden biri olan Erdal Kaplanseren’in teknoloji notlarını bu blog’da okuyacaksınız. Teknolog’da güncel gelişmelerle ilgili haber-yorum yazıları, dikkat çekici yeni ürünlerle ilgili yorumlarımın yer alacağı video ve yazılı incelemeler, özel dosyalar, yazı dizileri ve Teknolog’dan adıyla köşe yazılarım yer alacak.

Her gün en az birkaç defa güncellemeye gayret edeceğim Teknolog.com’un, Türkiye’nin -gerçek anlamda- ilk profesyonel teknoloji blog’u olması için elimden gelen gayreti göstereceğim. Sizlerin eleştiri ve yorumlarıyla zenginleştirmek istediğim Teknolog.com’u 10 Ekim 2011 itibarıyla yayına açmış olmaktan mutluyum. Bir takım eksik gedikler yok değil. Bazı kusurlar yolda halloluyor. Her türlü mesajınız için iletişim formunu kullanabilirsiniz. Buraya yazdıklarınız bana doğrudan e-posta ile ulaşacak.

Sevgilerimle…

6 Yorum

  1. Erdal bey merhaba,

    sizi ilk defa hürriyetin teknoloji videolarında gördüm. Bu sevileyle twitter takipçiniz oldum ve web sitelerinize de bakma fırsatı buldum. Şu an itibariyle twitter da takipçinizim. Yeni açılan bu bloğunuzun da takipçisi olucam. Umarım daimi ve başarılı olur.

  2. İlginiz için teşekkürler Vedat Bey. Umarım bu ilginize layık olurum. Sevgiler…

  3. Teşekkürler Edacım.
    Benim için geç kalmış fakat güzel başlamış bir iş oldu. Her gün mutlaka bir şeyler ekliyorum. Üstelik kend üslubumca yazıyorum. Henüz iki hafta doldu ve sadece sosyal medyadan paylaşarak günlük 800-1000 tekile ulaştı Teknolog. İçerik ve teknik kısımlar oturdu, Kasım’da farklı tanıtımlar ve banner gösterimleriyle trafiğe odaklanacağım. Beni izlemeye devam edin :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı