Akıllı işlemciler gelecek vaat ediyor

Masaüstü ve mobil bilgisayarlardan, ATM’lere ve tıbbi ekipmanlara kadar çok çeşitli cihazlara akıllı performans özelliği kazandıran Intel’in yeni çözümleri hayatımızda pek çok şeyi değiştirecek.

Intel’in ödüllü “Nehalem” mikro mimarisine dayanan 2010 Intel Core işlemci ailesi, ihtiyaca göre performans sağlayan akıllı Turbo Boost Technology’yi de içeriyor. Bu yeni masaüstü, mobil ve gömülü işlemciler, müzik, oyunlar, videolar, fotoğraflar, sosyal ağlar ve yaygın olarak kullanılan diğer zorlu uygulamalarda akıllı bir şekilde performans gösteriyor. Kullanıcılara ihtiyaç duyduklarında performans sağlarken, ihtiyaç duymadıklarında işlemci çekirdeklerini kapatarak enerji tasarrufu sağlıyor ve enerji tüketimini azaltıyor.

Ayrıca, tümüyle yeni 2010 Intel Core işlemcilerin kullanıldığı çok ince dizüstüler, bir inçten daha ince sistemler için performans, şıklık ve uzun pil ömrü dengesini sağlıyor. Yeni işlemci ailesi, masaüstü ve mobil bilgisayarların yanı sıra bilet kioskları ve kendi kendini kontrol eden makineler, ATM’ler, dijital levhalar, tıbbi ekipmanlar, iletişim ekipmanları ve endüstriyel makineleri de içeren, daha akıllı bağlantılı dünyadaki PC gibi çalışan çok çeşitli cihazlarda da kullanılabiliyor.

Intel Core işlemci ailesi, grafiğin yaygın kullanılan PC işlemcilerine entegre edilmesinde bir ilki başarıyor. Intel HD Graphics ile işlemciler, çekici görseller ve akıcı HD video oynatımı sağlıyor. Bu ayrıca, çok kanallı Dolby TrueHD ve DTS Premium Suite ev sineması sesini sağlamak açısından endüstrinin ilk entegre çözümü olma özelliğini taşıyor. Ayrıca Intel HD Graphics, ek bir video kartına ihtiyaç duymadan yaygın kullanılan günlük 3D oyunları destekliyor ve yeni Microsoft Windows 7 işletim sistemi için tam destek sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı