DİĞERTABLET

Amazon Kindle Fire’daki Android Market’i engelleyen sansür kaldırıldı

Amazon’un olay yaratan 199$ fiyatlı tablet bilgisayarı Kindle Fire modelinin maliyeti bile daha fazlayken zararına satılmasının nedeni kullanıcıların alacağı medyalardan elde edilecek gelirlere güveniliyor olması. İşçilik, reklam, Ar&Ge gibi ek masraflar da göz önüne alınırsa kullanıcıların Amazon Market’e yönlendirilmesi şaşırtıcı değil.

Kullanıcıların bir kısmı daha fazla seçenek için Android Market adresine (market.android.com) girmek isteyince otomatik olarak Amazon Android Appstore adresine yönleniyordu.Amazon Kindle Fire dosyalarındaki düzenlemeden dolayı gerçekleşen otomatik yönlendirmeden dolayı kullanıcılar rahatsız olmaktaydı.

Bu hafta dağıtıma giren ilk Amazon Kindle Fire güncellemesinden sonra can sıkan yönlendirmenin kaldırıldığı görüldü. Çünkü burada gerçekleşen olay bir internet sitesinin blok edilmesi yani kullanıcı haklarının sınırlandırılmasıydı. Her ne kadar Android Market’e girilebiliyor olsa da bu ortamdan program alınamıyor. Bu sayede Amazon hedefine ulaşmış oluyor ama diğer yandan Android Market’teki şarkılar, kitaplar, filmler vb satın alınabiliyor.

Başa dön tuşu