Amazon’dan çağrı var

Amerika’daki ünlü kitapçı Amazon, 6 Eylül tarihinde California, Santa Monica’da düzenleyeceği etkinlik için basın davetiyelerini dağıttı. Etkinliğin konusunun ise çok büyük bir ihtimalle Amazon Prime üyeliklerindeki bir gelişme olduğu düşünülüyor.

Amazon, yıllık basın toplantılarının dışında pek bir etkinlik düzenlemiyor. Her yıl New York’ta düzenlenen yeni Kindle ve Kindle Fire gibi cihazların tanıltıldığı toplantılar dışında düzenlenen etkinlikle, genelde farklı bir amaca hizmet ediyor.

6 Eylül’de Los Angeles’ta düzenlenecek olan bu etkinliğin ise eğlence sektörüne yönelik bir tanıtıma ev sahipliği yapacağı düşünülüyor. Yeni bir eğlence konsolu tanıtımı veya Amazon Prime üyelerinin Instant Video adlı film izleme servisinde bir yeniliğin duyurulması en muhtemel sebepler olarak görülüyor.

Bildiğiniz gibi Amazon Prime, Amerika’daki çevrimiçi film izleme servisleri olan Netflix ve Hulu Plus’ın azılı rakiplerinden. Hele hele de MGM ve Warner Bros. gibi ünlü stüdyolarla anlaşma yapılmışken, bu hamle çok önemli olabilir.

Ancak bir görüş de Amazon’un tablet piyasasında iPad Mini’ye rakip olarak bir tablet sunacağı yönünde. Amazon cephesinden bu konuda bir açıklama gelmezken, eğer böyle bir gelişme olursa Amazon tablet konusunda ciddileşmiş demektir, en azından basın çevrelerinde konuşulacak olan budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı