AOC'den dizüstülere özel dokunmatik monitör

AOC’nin 21,5″ (54,7 cm) ekran boyutuna ve yanlara monte edilmiş ayaklara sahip yeni 16:9 full HD ekranı, dizüstü bilgisayar sahipleri için doğru bir seçim. WLED arka aydınlatmaya sahip bu orijinal çözüm, dizüstü bilgisayarı ekranın ayakları arasına yerleştirilmesine olanak tanıyarak yerden büyük tasarruf sağlıyor.

Dizüstü bilgisayar kullanıcıları için monitör
AOC, yeni e2239Fwt ile, daha küçük ve daha portatif bilgisayarlara yönelik mevcut eğilime yanıt veriyor. Ancak, bu taşınabilirlik avantajının, klavye ve ekran boyutundan ödün vermeyi gerektiren bir bedeli var. Diz üstü ya da netbook bilgisayarları yanınızda taşıyabilmeniz için ekran ve klavyenin küçülmesi gerekiyor. Ancak çoğu kişi, evde ya da ofiste büyük ekran kullanmak istiyor. AOC, e2239Fwt ile, büyük bir ekranın tüm avantajlarından vazgeçmek istemeyen taşınabilir bilgisayar kullanıcılarına bir çözüm sunuyor.

Günümüzde, harici ekranların çoğu portatif bilgisayarlara kolayca bağlanabilmektedir, ancak ekranların ortaya yerleştirilmiş tabanları nedeniyle bilgisayarların genellikle yanda durması gerekmektedir. Uzun süre kullanıldığında, ortaya çıkan eğik ve yanal görüş açısı kesinlikle ergonomik değildir; kullanıcının çabuk yorulmasına ve boyun ağrısına neden olmaktadır. Bu nedenle AOC, yeni bir kavram ortaya atmıştır. En önemli nokta: Her iki tarafta yer alan özel ayaklar sayesinde, diz üstü bilgisayar ekranın altına yerleştirilebilir ve bu şekilde yer tasarrufu sağlanabilir.

Full HD parlak görüntüler
1920 x 1080 piksel full HD çözünürlüğe ve WLED arka aydınlatma teknolojisine sahip 21,5″ ekran, derin siyah seviyeleri sunan parlak renk gösterimi ile oldukça etkileyici. 20.000.000 dinamik kontrast oranı ve maksimum 250 cd/m² parlaklık, neredeyse tüm ışık koşullarında çok net görüntü sağlar. Bu nedenle, 16:9 formatındaki bu şık ve çok işlevli ekran hem ofis hem de multimedya uygulamaları için mükemmeldir.

Basit işletim
Microsoft Windows 7 Multi-Touch destekli ve kullanımı kolay çoklu dokunmatik ekran işlevi sayesinde, bu ekran bilgisayar ile etkileşim konusunda yeni olanaklar sunuyor: Etkin çalışmak, fotoğraf albümlerine göz atmak, İnternet’te gezinmek, oyunları kontrol etmek, müzik koleksiyonlarının ya da gerilim filmlerinin keyfini çıkarmak. Hepsini sadece ekrana yapicaginiz bir dokunusla gerceklestirmenizi saglar.

Ekran çerçevesine entegre edilmiş şık, dokunmaya duyarlı düğmeler, tüm ekran parametrelerinin kolayca ve rahat şekilde ayarlanmasına olanak tanıyor.

Çok sayıda bağlantı noktası
Monitör, analog bir D-Sub girişi ve HDCP’yi destekleyen iki HDMI girişi ile donatılmıştır. USB bellek, sabit disk ve dijital kameralar üç adet entegre USB 2.0 bağlantı noktasından birine kolaylıkla bağlanabilir. Cihaz ayrıca iki tane entegre hoparlöre ve bir ses çıkışına sahiptir.

Çevre korumaya özen
Çevre koruma ve “Green IT” konusu AOC’de öncelikli bir konuma sahiptir. Bu nedenle, e2239Fwt, kullanım sırasında 25 Watt’ın, bekleme modunda ise 1 Watt’ın altında enerji tüketir.

Yeni e2239Fwt, Haziran ayından itibaren piyasaya sunulacaktır. Önerilen perakende satış fiyatı henüz belirlenmemiştir.

Başa dön tuşu