Çoklu ekran teknoloji için yeni kart

Grafik kartı pazarındaki stresli rekabet, üst seviye ürünlerde yeni bir seyre giriyor. Pazarın hırçın çocuğu ATI, gönderdiği açıklamayla, ATI Eyefinity teknolojisini destekleyen yeni ATI FirePro profesyonel grafik çözümleri ailesinin ilk üyesinin piyasaya çıktığını ve belirgin performans avantajları ve üretkenlik üstünlüğü sağladığını duyurdu. Profesyonel ekran kartı ve ATI Eyefinity çoğul monitör teknolojisiyle Microsoft DirectX 11 teknolojisini destekleyen ilk ekran kartı olan ATI FirePro V8800, Nisan 2010 başından itibaren AMD ve teknoloji ortaklarından satın alınabilir.
Bu yeni kartla birlikte, ATI Radeon HD 5000 serisindeki yenilikler, ilk kez profesyonel grafik piyasasına da sunulmuş oldu.
ATI Eyefinity çoğul ekran teknolojili ATI FirePro V8800, profesyonellerin önündeki görsel sınırlamaları kaldırdığını söyleyen, AMD Ürün Grubu Genel Müdürü Rick Bergman, “Günümüzün iş yüklerini kaldırmak üzere benzersiz bir seçenek zenginliği ve performans üstünlüğü sunmak için önde gelen yazılım sağlayıcılar ve OEM’lerle çalışıyoruz.  En yeni ATI FirePro profesyonel ekran kartı ailesinin, işistasyonu grafik pazarına yeni bir değer katacağından eminiz” şeklinde konuştu.
ATI FirePro V8800, 1499 dolar gibi bir fiyata sahipken 2,6 teraFLOPS işlem gücü ve tek kartlı bir profesyonel grafik çözümünde kullanılan en yüksek bant genişliğiyle (147,2 GB/s) önceki nesle göre iki kattan fazla işlem gücü içeriyor ve büyük ve karmaşık, fotoğraf gerçekliğindeki modellerin canlı olarak düzenlenmesi için iyi bir çözüm oluyor.  AMD önümüzdeki aylarda CAD, dijital içerik oluşturma, yayıncılık, tıbbi görüntüleme ve finans hizmetleri gibi alanlardaki profesyonellerin ikiboyutlu ve üçboyutlu görüntü ihtiyaçlarını karşılayacak değişik çözümlerle yeni ATI FirePro ailesini tamamlamayı planlıyor.
ATI Eyefinity çoğul ekran teknolojisi
ATI Eyefinity teknolojisiyle kullanıcılar tek kartla iki kata kadar daha geniş bir ekran alanında görüntü elde ederek üretkenliklerini artırabilir.  Üç ve dört ekranlı masaüstü kurulumları, ATI FirePro V8800 ile çok kolay.  Ek monitörlerin ekran kartına bağlanması yetiyor.
  • Daha fazla görüş: Kullanıcılar tek ATI FirePro V8800 ile dört adede kadar 30 inç monitörü çalıştırarak çok canlı renklerde 16,4 milyon piksellik bir görüntü elde edebilirler.
  • Geniş masaüstü alanı: Çoğul görevlerle çalışmak kolaylaşır, aynı anda daha fazla tasarım, uygulama ve görüntü takip edilebilir.
  • Hızlı iş akışı: Zaman kaybettiren uygulama değiştirme, pencere düzenleme, tıklama ve sürükleme gibi işlere son.
  • Tek masaüstü: Kullanımı kolay grafik kullanıcı arabirimi desteği sayesinde, birden çok ekranda tek bir masaüstü kullanılabilir.
  • Senkronize çıkış: ATI Eyefinity teknolojisi, ATI FirePro S400 Senkronizasyon Modülü ile sorunsuz çalışarak ekran kartı başına dört adede kadar ekranın senkronize edilebilmesini sağlar.
Başa dön tuşu