ESET Remote Administrator 3.0 yayınlandı

ESET bugün, masaüstü ve sunucu yazılımlarının tek bir panelden merkezi yönetimini sağlayan ESET Remote Administrator 3.0‘ı piyasaya sürdü. NOD32 Antivirus ve Smart Security yazılımlarının kullanımı arttıkça ESET Remote Administrator, müşterilerin var olan ve gelişen tehditlere karşı en yüksek düzeyde korumayı sağlayan ESET’in bu yazılımlarının geniş dağıtımlarını yapmalarına yardımcı oluyor.

ESET Remote Administrator 3.0, daha kolay politika tanımlamaları kullanılmasını sağlayan active directory ile olan entegrasyonu önemli ölçüde arttırıyor. Güvenlik çözümlerini uygun olmayan araçlar ile yönetmeye çalışmak zaman ve para kaybına sebep olur. ESET Remote Administrator’ın yazılım dağıtımı için uyarlanmış merkezi yönetim konsolu toplam maliyeti büyük ölçüde azaltır. Remote Administrator ayrıca BT Yöneticilerinin tüm ESET çözümlerini bir yerden kontrol etmelerini ve tehditlere, günlüklere, imza güncelleme veri tabanına zamanında müdahale etmelerini sağlar.  

IDC Araştırma Analisti Brian Burke; Ağ yapılarının artık tek bir bina ya da yerleşke ile sınırlı kalmadığını ve ESET Remote Administrator’ın BT yöneticilerine, kolayca active directory tabanlı politika tanımlamak ve güvenlik yazılımlarının kontrolünü birden fazla lokasyonda yapabilmek imkânı sağladığını söyledi.

ESET Yönetim Kurulu Başkanı Anton Zajac; Gün geçtikçe daha çok kurumun çok farklı lokasyonlarda ağ yapılarının bulunduğunu, bu durumun etkili ve merkezi bir güvenlik çözümü ihtiyacı doğurduğunu ve bu eğilim devam ettikçe geniş ölçekli firmaların tek merkezden yönetilebilir ve sistem performansını etkilemeyecek güvenlik çözümü ihtiyaçlarının artacağını söyledi. ESET Remote Administrator müşterilerin her zamanki gibi ESET’ ten beklediği etkili ve faydalı proaktif tehdit korumasını geliştirilmiş active directory desteği ile sağlıyor.

ESET Remote Administrator dağıtım işlemini basitleştirirken işletmelerin hali hazırda gerçekleştirdikleri yatırımların değerini de arttırıyor.

Ürün özellikleri ve faydaları:

 • Geliştirilmiş Active Directory Desteği – Active Directory kullanıcı grupları desteği ile daha basit politika yönetimi.
 • Yeni Grup Yöneticisi – geliştirilmiş active directory senkronizasyonu ile grup oluşturulmasını ve yönetimi basitleştirir
 • Yeni Uyarı Yöneticisi – istemciye virüs bulaşması gibi birçok durum için uyarı ve eylem planlayabilme
 • Yeni Politika Yöneticisi – uyarlanabilir politikaların oluşturulması ve yönetimini
 • Yeni Lisans Yöneticisi – farklı koşullar ile bir den çok lisansın yönetimi
 • Geliştirilmiş veritabanı desteği – Oracle, MySQL ve Microsoft SQL Server veritabanı sunucuları ile tam uyum
 • Yeni Salt-Okunur Erişim – birden fazla yöneticinin yönetim görevlerini paylaşmasını ve değişiklikleri birbirlerinin üzerine yazmamalarını sağlar
 • Yeni ESET SysInspector Entegrasyonu – detaylı sistem teşhis raporları uzaktan oluşturulabilir
 • Geliştirilmiş Ölçeklenebilirlik – bant genişliğinin ve günlük depolamanın daha efektif kullanımı
 • Sezgisel Ara yüz – ağ güvenlik durumunun kolayca gözlemlenebilmesini sağlar
 • Uzak Tarama – uzak diskler üzerinde virüs taraması gerçekleştirebilme
 • İstemci Konfigürasyonu – istemciler yönetim konsolu üzerinden yeniden yapılandırılabilir
 • Uzak Kurulum – güvenlik yazılımı ya da güncelleştirmeler ağ üzerindeki herhangi bir bilgisayara uzaktan gönderilip kurulabilir
 • Gelişmiş İzleme – izleme ve raporlama araçları sayesinde sızıntılar anında izlenebilir
 • ThreatSense® Güncelleme Yansıması – ThreatSense® imza güncellemelerinin etkili, ölçeklenebilir dağıtımı

Edinilebilirlik

ESET Remote Administrator 3.0 hali hazırda ESET NOD32 Antivirus ya da ESET Smart Security Business Edition kullanmakta olan tüm müşterilerimiz için indirilebilir durumdadır. Ürünü indirmek http://www.eset.com/products/remote_administrator.php adresini ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu