BİLGİSAYARDİĞER

HootSuite’ten Instagram atağı

Sosyal medya yönetimi platformu HootSuite, popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram’ı ve 3 tane daha sosyal uygulamayı bugün itibariyle uygulama kartelasına ekledi.

HootSuite içindeki Instagram uygulaması, kullanıcıların fotoğrafları, yorumları, beğenileri ve aramaları görmesine izin verdiği gibi, kullanıcıların yorum yapmasını, fotoğrafları beğenmesini ve Facebook, Flickr, Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşmasını da sağlıyor.

Instagram, henüz bir tarayıcı hizmetine sahip değil. Yani kullanıcılar masaüstü bilgisayarlarından servisi kullanamıyorlar.

HootSuite’in uygulama kartelasına eklediği diğer hizmetler ise sunum paylaşma uygulaması olan SlideShare, doküman paylaşma uygulaması olan edocr ve bir etkileşim uygulaması olan Zuum. Bu uygulamaları kullanmanız için, uygulamaları 7. ayını dolduran App Directory üzerinden kurmanız gerekiyor.

Kasım ayında uygulama rehberinin çıkmasıyla, kullanıcılar Sayfalar hizmeti de dahil olmak üzere Facebook’a, Foursquare’e, LinkedIn’e, Mixi’ye, MySpace’e, Ping.fm’e, Twitter’a ve WordPress’e içerik gönderebiliyorlardı.

HootSuite bünyesinde bulunan diğer uygulamalar da YouTube, Tumblr, Flickr, Trendspottr, Digg, MailChimp, Chime.in, Identi.ca, RSS Reader, Vision Critical, Get Satisfaction, Constant Contact, InboxQ, Orkut, HubSpot and SocialFlow gibi sosyal uygulamalar. Bu uygulamaların bazıları ise yalnızca Pro ve Enterprise hesaplara hizmet ediyor.

2008’de kurulan ve mart ayında sosyal analiz hizmeti sunmaya başlayan HootSuite’in 2012 sonuna kadar 6 milyon kullanıcıya sahip olacağı tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu