İlk üretilen iPad 3’ler ABD’ye ulaşmak üzere

Foxconn’un harıl harıl iPad 3 üretimi gerçekleştiği ifade ediliyor. Resmi duyuruyu göndermeye başlayan Apple’ın iPad 3 tablet bilgisayarı 7 Mart 2012 tarihinde yapacağı kesinleşti. Bu duyuru sırasında satışın 9 Mart 2012’de başlayacağı açıklanacak. Apple’ın amacı stokları hazır tutmak ve satış başlar başlamaz kullanıcıların akınına cevap verebilmek.

Açıklamalara göre ilk parti Apple iPad 3 cihazları üretildi ve ABD’ye doğru yola çıktı. İlk teslimatlar 9 Mart tarihinde gerçekleşecek ve anında satışa sunulacak. Tahmin edildiği gibi en çok öne çıkan özellik yeni Retina ekran terfisi olacak. Çin merkezli WeiPhone iddiasına göre gemiler çoktan Çin’den ayrıldı. İlk aşamada Los Angelers, Şikago ve New York’a mal teslimatı gerçekleşecek.

HD uyumlu yeni 2048 x 1536 piksel Retina ekran sayesinde görüntü kalitesi artacak ve daha büyük batarya sayesinde kullanıcı memnuniyeti ileri götürülecek. Tüm bu yeniliklerden ötürü gövde kalınlığının az da olsa artması bekleniyor. Daha önceki haberimde işlemcinin A6 değil A5X olduğunu ilan etmiştim ama işlemcinin hızı ve çekirdek sayısı kesinleşmedi. Daha ağır basan olasılık hızı ve görüntü performansı artan çift çekirdekli işlemci. Gövde incelmiyor ama tasarım değişiyor ve kameralar iyileşiyor. Ayrıca LTE 4G desteği de geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı