KA-SAT uydusu ile yüksek hızlı internete ulaşmak kolaylaşıyor

Kazakistan’ın Baykonur Uzay Merkezi’nden fırlatılan KA-SAT uydusu sayesinde Avrupa ve Akdeniz havzasındaki 1 milyonu aşkın insan Tooway ile yüksek hızda uydu internet servisine günlük 1 Avro’dan başlayan fiyatlarla ulaşabilecek. 

Avrupa’nın ilk yüksek veri akışlı (High-Throughput Satellite) uydusu olan KA-SAT, genişbant servisinin hızını önümüzdeki dönemde artıracak. Örneğin İngiltere’den Azerbaycan’a kadar olan geniş coğrafyada kullanıcılar 10 Mbps’a varan yüksek hızda genişbant servislerinden faydalanabilecek.

Tooway’in varolan servislerindeki uydudan indirme hızı Mayıs 2011 tarihinden itibaren 3.6 Mbps’den 10 Mbps’e çıkarken;  uyduya gönderme hızı ise 384 Kbps’den 4 Mbps’e çıkacak. Kullanıcılarına basit bir kurulumla anında genişbant servisi verebilen Tooway için gerekli olan sadece Ethernet yolu ile PC’ye bağlı bir modem ve ufak bir uydu anteni. Bunlara ek olarak, Tooway uydu üzerinden telefon hizmeti ve evlere doğrudan uydu televizyon hizmeti de sunuyor olacak. Tooway ile ilgili detaylara www.tooway.com adresinden ulaşabilirsiniz. (Teknolog)

Başa dön tuşu