Kadınların hayalleri bilgisayarla zenginleşiyor

ImageIntel ve KA.DER işbirliğiyle 2005 yılında hayata geçirilen 30 Mart Kadın ve Bilişim Günü bu yıl üçüncü kez "Hayallerim, hayatım ve bilgisayarım" temasıyla kutlanacak.

Kadın ve Bilişim Günü, bilgisayarıyla hayallerini gerçekleştiren, hayatlarını olumlu yönde değiştiren kadınlarla tanışmak, başarılardan ilham almak ve deneyimlerini paylaşmak isteyen kadınların buluşma noktası olacak.

Dünyanın lider teknoloji şirketlerinden Intel ile Türk kadınını toplumsal yaşama katma yolunda en önemli sivil inisiyatiflerden KA.DER (Kadın Adayları Eğitme ve Destekleme Derneği) tarafından gelenekselleştirilen Kadın ve Bilişim Günü için geri sayım başladı.

Kadın ve Bilişim Günü, bu yıl Milliyet İK ve insankaynaklari.com işbirliğiyle Dedeman Otel'deki etkinlikle kutlanacak. Katılımın ücretsiz olduğu, her yaş, gelir ve iş grubundan kadınların rağbet ettiği Kadın ve Bilişim Günü, her zamanki gibi bilgisayar ve İnternet aracılığıyla kadınların yarattığı başarı öykülerine sahne olacak. Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Ayşegül İldeniz ve   KA.DER Başkanı Seyhan Ekşioğlu ile birlikte girişimleriyle toplumda öne çıkmış isimlerin katılacağı etkinlikte kadınlar bilgisayarlarla tanışma ve dokunma fırsatı da bulacaklar.

Kadın ve Bilişim Günü'nün ilk erkek konuşmacısı

Artık gelenekselleşen Kadın ve Bilişim Günü'nde bu yıl ilk kez bir erkek konuşmacı da yer alacak. Etkinlikte söz alacak Eskişehir-Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Muammer Kaya, "Türk Kadınlarının İnternet'te Tüketim Eğilimleri ve Güzellik Sırları" üzerine gerçekleştirdiği araştırmanın sonucunu da katılımcılarla paylaşacak.

Etkinlik kapsamında Milliyet Gazetesi Yayın Danışmanı Nurcan Akad'ın moderatörlüğünde bir de panel gerçekleştirilecek. Panele katılacak Türkiye'nin önde gelen kadın figürlerinden Demet Kutluay da, bilgisayar ve İnternet'in kendi yaşamındaki rolü ile çocuk eğitimindeki yerine ilişkin görüşlerini açıklayacak.

Etkinlik sonunda katılımcıları, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar ve ücretsiz bilgisayar eğitimi gibi sürpriz hediyeler bekliyor olacak.

Başa dön tuşu