Lenovo, yeni ürün serisini tanıttı

Lenovo, 13 Nisan’da gerçekleştirdiği basın toplantısında, ThinkPad Edge  ürün serisini, yeni Thinkpad ve IdeaPad ürünlerini ve Microsoft’la birlikte Lenovo’ya özel olarak geliştirilen Windows 7 Lenovo Enhanced Experience 2.0 teknolojisini tanıttı.

Basın toplantısında, Lenovo tarafından, Türkiye rakamları ile ilgili yapılan açıklamaya göre, 2010 yılının son çeyreğinde, Lenovo, toplam PC pazarında %8’lik pazar payına ulaşarak, 4. sıraya yerleşti. Bu oran ile Lenovo, geçen yıla gore, %62.1 büyüme kaydetti. Dizüstü bilgisayarlarda ise Lenovo, son çeyrekte elde ettiği %10,1’lik pazar payı ile 3. sıraya yerleşti. Böylece, dizüstü PC segmentinde geçen yıla göre %62,5’lik büyüme rakamına ulaştı.

Performansı, taşınabilirliği ve şık tasarımı ile ikinci nesil Intel Core işlemcili ThinkPad Edge  ürün serisi Türkiye’de satışa sunuldu. Dikkat çekici ölçülerde ince ve hafif olan ThinkPad E220s, mükemmel taşınabilirlik için 1’inç’ten az kalınlığa ve 1,6 kg’ın altında ağırlığa sahip. Ürünün 14” ekranlı  modeli ThinkPad E420s modelinin kalınlığı sadece 1 inç iken, ağırlığı ise 1,8 kg’dan başlıyor.

Windows’un Lenovo’ya özel ürettiği Enhanced Experience ilk sürümünden sonra, yeni sürümü olan Enhanced Experience 2.0, Lenovo’nun tüm kişisel bilgisayarlarında, çok daha hızlı açma ve kapama olanağı sağlamak üzere, RapidBoot teknolojisi ile pazara sunuldu. Bu teknoloji ile üretilen Lenovo bilgisayarları, Windows 7 işletim sistemli normal bir kişisel bilgisayardan 20 saniye daha kısa sürede açılabiliyor ve %28 oranında daha hızlı kapatma sürelerine olanak sağlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı