Media Markt İzmir'de açıldı

Media Markt, 28 Ekim Perşembe günü 06.00’da İzmir Balçova mağazası açılışını gerçekleştirdi. Media Markt’ın açılışlarında geleneksel hale gelen çok özel fiyatlı ürünler ve promosyonları kaçırmak istemeyen tüketiciler, saat 06.00’da hizmete açılan Media Markt Balçova mağazasına akın etti.

 

Dünya markalarını, en bol seçenekler ve en düşük fiyatlarla tüketicilerle buluşturan Media Markt, Türk ekonomisine katkılarını hız kesmeden sürdürüyor. Media Markt’ın 2009 yılı sonuna kadar, 4 mağaza açılışını gerçekleştireceği “Dört dörtlük yatırım atağı’nın ilki olan İzmir Balçova mağazası, 28 Ekim Çarşamba günü büyük bir coşkuyla açıldı.

Media Markt’ın açılış gününe özel promosyonlu ürünleri İzmirliler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Sabah 6:00’da gerçekleşen açılış için sabahın erken saatlerinde sıraya giren İzmirliler 45.000’inin üzerinde ürün seçeneğine en düşük fiyatlarla ulaşabiliyor olmanın keyfini yaşadı.

2 kata yayılan 3.700 metrekarelik İzmir Balçova mağazasında 45.000 ürün seçeneği var.

2007 yılından itibaren yaptığı yatırımlar ile teknoloji severleri dünya markaları, en bol seçenek ve en düşük fiyatlarla buluşturan Media Markt’ın 10.000 metrekare alan üzerine kurulu olan Balçova mağazası, 3.700 metrekare satış alanına sahip bulunuyor. 2 katlı ve otoparklı Balçova mağazasında 45.000 bini aşkın ürün çeşidiyle hizmet verecek olan Media Markt, böylece 90 kişiye daha istihdam sağlayacak.

Media Markt, yılsonuna kadar Türkiye’deki tüm mağazaları ile toplam 100 bin metrekarelik alana ulaşmayı ve 1.500 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

İzmir Balçova mağazasının açılışında konuşan Media Markt Operasyonlardan Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Nuri Topatan, “Türkiye’deki büyüme planlarımıza ilk günkü kararlılığımızla devam ediyoruz. Ülkemiz ekonomisine duyduğumuz güvenin yanı sıra Türkiye’nin sahip olduğu potansiyel ve büyüklük nedeniyle dört dörtlük bir yatırım atağı başlattık. 2009 yılı sonuna kadar Türkiye’deki mağaza sayımızı 15’e, satış alanımızı 100 bin metrekareye çıkarmayı hedeflediğimiz yatırım atağımızın ilkini İzmir Balçova mağazası ile yaptık.  Bundan sonra, 2 ay içerisinde biri Ankara, diğer ikisi İstanbul’da olmak üzere 3 mağaza daha açacağız.” açıklamasında bulundu.

Topatan, Media Markt’ın İzmir mağazası ile ilgili olarak, “İzmir mağazamız, her biri binlerce alan üzerine kurulu mağazalarımızın 12’ncisi. 3.700 metrekaresi satış alanı olmak üzere 10.000 metrekare alan üzerine kurulu. 45.000’den fazla ürün çeşidimizle en iyisini hakeden İzmirli tüketicilerin hizmetinde olacağız” şeklinde konuştu.

30 yıldır dünya markaları, süper seçenekler, kaliteli hizmet ve en düşük fiyatlar Media Markt’ta…

Bu yıl kuruluşunun 30. yıl dönümünü kutlayan Media Markt tüketicisini, dünya markaları, süper seçenekler, kaliteli hizmet ve en düşük fiyatlar ile buluşturmaya kesintisiz olarak devam ediyor. Media Markt mağazaları, televizyon ve görüntü sistemlerinden Hi-Fi ses sistemlerine, fotoğraf makineleri ve kameralardan film DVD, müzik CD, bilgisayar oyunları ve konsollara, bilgisayar ve cep telefonlarından beyaz eşya ve küçük ev aletlerine kadar birçok ürün çeşidi ile tüketicilerine hizmet veriyor.

Başa dön tuşu