MSI’dan bir oyun bilgisayarı: GT680

MSI, yeni dizüstü bilgisayarı GT680’i piyasaya sürdü. Yeni oyun bilgisayarı 15.6 inç 1920×1080 Full HD çözünürlüklü LED ekranı, yeni Intel Huron River platformu ve NVIDIA’nın 1.5 GB hafızalı GTX460M ekran kartını bir araya getiriyor. Dynaudio hoparlörler ve THX TruStudio PRO™ ile GT680 dizüstünde güzel bir oyun deneyimini sunuyor. Intel Core i7 işlemci, MSI Turbo Drive Engine teknolojisi ve 16 GB’lık RAM desteğine ek olarak yine MSI’ın Cooler Booster teknolojisi ile  performans için elden gelenin yapıldığını söylemek mümkün.

MSI GT680 Intel’in en gelişmiş Intel 2. Nesil Core i7 4 çekirdekli işlemcisini kullanıyor. Dahası, yeni nesil Turbo Boost 2.0 teknolojisi sayesinde tüm çekirdeklerin hızı daha yüksek hızlara çıkabiliyor. Quick Sync Video teknolojisi ise resim, müzik, video gibi çoklu ortam içeriğini işlemede performansı artırıyor. Net ve parlak 15.6 inçlik Full HD ekran oyunculara savaş alanında avantaj sağlarken NVIDIA GeForce GTX460M işlemcili ekran kartı DirectX 11 grafikleri performanstan ödün vermeden sunuyor.
GT680’in görüntüde sunduğu avantajlar bunla da sınırlı kalmıyor. NVIDIA PhyX teknolojisi sayesinde kullanıcılar oyun dünyasındaki objeler ile etkileşime girerek gerçek dünyadakine benzer fiziksel efektleri deneyimleyebiliyorlar. Böylece kırılan camlar ya da havaya uçan duvarlar eskisinden çok daha gerçekçi gözüküyor. (Teknolog)

Başa dön tuşu