Philips, televizyon iş kolunda değişikliğe gidiyor

Royal Philips Electronics uzun vadeli bir stratejik ortaklığın bir parçası olarak, televizyon iş kolunu TPV Technology ile yapılan bir ortak girişime devretmek için bir ön protokol imzaladı. Yeni şirket’in yüzde 70’i TPV’ye, yüzde 30’u ise Philips’e ait olacak.

Philips İcra Kurulu Başkanı Frans van Houten konuyla ilgili açıklamasında “Bu ortaklık televizyon iş kolumuzun karlılığa geri dönmesi ve çok dinamik televizyon endüstrisinde başarılı olması için gereken ölçeği ve odağı sağlayacaktır. Philips televizyonlarını bu girişim ile piyasada tutmakta kararlıyız. Bu ortaklık Philips markasının gücünü, yenilikçi gücünü ve ticari ilişkilerini TPV’nin ek ölçek ve imalat güçleriyle birleştirecektir. Bu kararlı adım televizyon iş kolu, Consumer Lifestyle ve genel olarak Philips için doğru adımdır’’ ifadelerini kullandı.

Ortak girişim, Çin, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika ve Güney Amerika’daki bazı ülkeler hariç olmak üzere, Philips Televizyon iş kolunun dünya çapında tasarım, imalat, dağıtım, pazarlama ve satış işlerinden sorumlu olacak. İşlemin bir parçası olarak Philips, ortak girişime, belirli bazı sıkı kalite ve müşteri hizmetleri standartlarına tabi olarak, Philips markasının, yukarıda belirtilen bölgeler haricinde dünya çapında kullanılması hakkını verecek. Bunun karşılığında da Philips gelire dayalı isim ücreti alacak. Çin, Hindistan ve Kuzey Amerika’daki mevcut marka lisans anlaşmaları ise ortak girişime aktarılmayacak.

(Teknolog)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı