Skype 5.8 ile Full HD video sohbet desteği eklendi

Skype’ın yeni sürümleri eskisi kadar dikkat çekmiyordu çünkü çoğu özellik artık dahili olmuştu ve güncellemeler fazla değişiklik içermiyordu. Son sürüm olan Skype 5.8 ile dikkat çekici bir yenilik geliyor. Daha önceden merakla beklenen Full HD yani 1080p (1920 x 1080) piksel video sohbet desteği eklenmiş oldu. Ayrıca grup ekran paylaşım da yeni.

Piyasadaki Full HD destekli web kameraların sayısı artıyor. Bu konuda başı çeken üreticiler Logitech ve Microsoft. ADSL hızları da iyice arttığından Full HD video sohbet için tek eksik yazılım tarafıydı. Skype’ın Windows için özel geliştirilen 5.8 sürümüyle önerilen kamera Logitech C920. Çünkü C920 modelinin içinde video çözme işinden sorumlu olan özel bir kontrolcü yer alıyor ve bilgisayardaki işlemciye aşırı yük binmiyor.

Eski nesil bilgisayarlarda kullanılsa bile akıcı Full HD video elde edilebiliyor. Facebook entegrasyonu sayesinde Facebook kullanıcılarıyla doğrudan video sohbet yapılabiliyor. Bunun için kullanıcının Skype kurmuş olması gerekmiyor. Diğer bir yenilik olan grup ekran paylaşımında masaüstünün tamamı karşı tarafa gönderilebiliyor. Ancak bunun için Skype Premium hesap kullanmak şart. Çoklu oyunlarda takılanlar içinse klavye kısayoluyla push-to-talk desteği eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı