Teketek.com Türkiye'nin ilk teknoloji outlet'ini açıyor

ImageOutlet tüm tüketicilerin kulağına hoş gelen bir kelimedir. Kullanıcı olarak birçoğumuzun özellikle outlet mağazalardan alışveriş yaptığı önemli bir gerçek. Kullanıcılar mayıs ayı itibari ile tüketici elektroniği ve bilgisayar dünyasında istemiş oldukları ürünleri Teketek.com'un yaşama geçirdiği sanal outlet mağazasında bulabilecekler.

Teketek.com donanım outlet'inde dizüstü bilgisayarlar, plazma ve LCD TV'ler, MP3 çalarlar, ultra ince fareler, video kameralar, cep telefonları, bilgisayar bileşenleri, yazıcılar, ev sinema sistemleri gibi ürünleri bulmak mümkün olacak.

Teketek yöneticisi Burak Kont'un konu ile ilgili açıklaması şöyle:

Ülkemizde sadece tekstil sektöründe outlet mantığı yaygın durumda. Ancak yurtdışında bilişim sektöründe de bu sistem işlemekte. Teketek.com olarak müşterilerimize sürekli olarak avantajlı ürünler sunmak amacı ile bu siteyi hayata geçirdik.Arkasında KONT BİLİŞİM olması sebebi ile bu tarz avantajları sunmak bizim için daha kolay oluyor.

Ürün üreticiden distribütöre ulaşırken ambalajında yırtılma ve yıpranma, ürünün kendisinde küçük çizikler olabiliyor. Hiç kullanılmamış bu ve bu gibi ürünleri nasıl değerlendireceğimizi düşündüğümüzde ürünleri tüketiciye bu yol ile sunalım istedik.

Outleti sanal dünyaya taşıma fikri sitede yer alan ürünleri son kullanıcılara daha avantajlı bir şekilde sunma isteğimizden şekillendi. Kont bilişim 34 teknoloji markasının distribütörü konumunda.Bunun dışında birçok markanın birçok distribütörü var.Her birinin elinde benzer ürünler mevcut. İlk etapta KONT BİLİŞİM'e ait olan ürünler için Teketek.com'un outlet mağazasını kullanacağız. Sonrasında diğer distribütörlere da yer vereceğiz. Öncelikle bize ait olan 100-150 ürünle bu hizmete başlayıp ileride bu sayıyı arttıracağız.

Örnek verecek olursak; üst seviyede cep telefonunun kutusu üzerindeki veya pil kapağındaki çiziklerden ötürü kullanıcılar ürünü 150-200 ytl daha ucuza alabilecekler.

Bu gibi basit nedenlerden daha ucuza ürün almayı gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Sıfır ürünü alacaklarına bu gibi sorunlardan ötürü avantajlı fiyata ürün almak kullanıcılara cazip geliyor.

Teketek.com'da hem bu gibi ürünler hem de 2. el ürünler bulunacak.Ürünlere olan ilgiye göre ürün gamımızı geliştireceğiz.Uzun vadede ihtiyaçlara göre bir çalışma yaparak gerçek bir mağaza bile açabiliriz.

Fırsat olarak sunacağımız ürünlerin fotoğraflarını detaylı olarak ileride tüketiciye göstereceğiz. Kont Bilişim IT servisimiz bu konuda çalışmalara devam etmekte.

Başa dön tuşu