WikiLeaks kurucusu Julian Assange’den televizyon programı

WikiLeaks kurucusu Julian Assange de televizyon programı yapan ünlüler arasına katılıyor. WikiLeaks sitesine bu konuyla ilgili eklenen habere bakılırsa Assange ile popüler politikacılar, düşünürler ve dünya devrimleriyle ilgili yorumlara ve dünyanın geleceğine dair fikirlere yer verilecek. Assange’ın global konulardaki yorum ve tartışma yeteneği ortada.

Orta Doğu’da devam eden karmaşalar, Avrupa’da süren iflaslar ve ekonomik krizler, internet genelinde gerçekleşen saldırılar ve yasaklamalardan dolayı yeniden değerlendirme yapacak çok sayıda konu var. Yeni TV serisinin amacı sivri isimleri bir araya getirip dünya geleceğiyle ilgili düşüncelerini ve önerilerini ele almak. Elbette daha iyi bir gelecek üzerine odaklanılacak.

Assange açıklamasına göre daha önceki benzer çalışmalardan daha derin ve net bir program hedefleniyor. En iyi tanınan isimlerden biri olan Assange’in ABD genelinde süren soruşturmalara konu olduğu biliniyor. WikiLeaks dokümanları ABD hükümetiyle ilgili gizli bilgileri çok kez açıkladı. Askeri ve diplomatik kaynaklara ait bilgilerin açığa çıkmasından dolayı sivrilen sitenin kurucusuyla ilgili İsveç’te süren soruşturmalar da var. Programın başlangıcı Mart ama hangi kanal olacağı açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı