Windows 8 ile SkyDrive bütünleşmesi ve masaüstü istemcisi

Kısa süre önce Microsoft’un SkyDrive için masaüstü istemci program hazırladığını ve ek depolama alanını satmaya başlayacağını öğrendik. Elbette bunun tek nedeni artan rekabet ve Google Drive (GDrive) değil. Gelecek nesil Windows 8 işletim sisteminin hazır olmasına az kaldı ve bu adımla birlikte SkyDrive üzerinden bulut depolama yaygınlaştırılacak.

SkyDrive’ı kullanmak için Live sitesine girmek yerine Dropbox gibi özel bir eşleştirme istemcisi kullanmak büyük avantaj sağlayacak. Diğer yandan Windows Mobile işletim sistemli telefon sahipleri daha fazla avantaj elde edecek. Bakarsınız Android uyumlu bir SkyDrive istemcisi de gelebilir. Windows 8 tarafındaysa Metro stilini esas alan bulut depolama uygulamaları olacak. Microsoft tarafından resmi onay geldi.

Building Windows 8 bloguna girilen yeni açıklamaya göre masaüstü istemcisi sürükle-bırak dosya aktarımını destekleyecek. Windows Explorer arabirimi üzerinden eşleştirilebilecek en büyük dosya boyutu 2 GB olacak. Bu istemcinin Vista ve Window 7 uyumu da olacak. Metro arabirimine özel uygulamalar kullacının SkyDrive hesabına erişip kullanabilecek. Yazılım geliştiriciler fazla uğraşmak zorunda kalmadan fotoğrafları saklamak ve açmak için SkyDrive’ı kullanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı