2,5 inç boyutunda ve 7 mm kalınlığında: Western Digital Scorpio Blue

Western Digital, sabit disk ailesine, 2.5’’ disklerde düşük güç kullanımına sahip WD Scorpio Blue 7mm sabit diskini kattığını duyurdu.

Yeni  tek-plakalı WD Scorpio Blue küçük form faktörlü sabit disklerin 500 GB ve 320 GB kapasiteleri ve disklerin endüstri standardındaki 9.5mm yuvalara uygunluğu, bu diskleri dizüstü bilgisayarlar kadar, 7mm disk yüksekliğine ihtiyaç duyan daha ince dizüstü bilgisayar ve Ultrabook’lar için de ideal depolama çözümü haline getiriyor.

Yeni WD Scorpio Blue 7mm sabit disklerin özellikleri:

İleri güç yönetimi özellikleri ve algoritmalara sahip disk veri tarama yöntemini optimize ederek, güç tüketimini önemli ölçüde geliştiriyor. WD’nin, 400G şok spesifikasyonuna yükseltilmiş ShockGuard teknolojisi, diskin mekanizmalarını ve plaka yüzeylerini şoktan koruyor. WD’nin özel WhisperDrive teknolojisi de sessiz performansı mümkün kılıyor.

WD’nin SecurePark teknolojisi kayıt kafalarını, dönme, yavaşlama ve kapalı konumlarında,  disk yüzeyinin dışında park ediyor. Bu, kayıt kafasının diskin yüzeyine değmemesini sağlayarak, daha az kafa aşınması sonucu, uzun dönemli güvenilirliğe imkan tanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı