Google+, yeni arayüzü ile karşınızda

Bugün, Google+’ın daha işlevsel yeni ara yüzü kullanıma sunuldu. Dünyada 170 milyondan fazla insan Google+ kullanarak arama, Gmail ve birçok diğer Google ürününü yeni bir platform üzerinden kullanıyor. Google, Google+’da henüz işin başında olduğunu ve yapılacak daha çok şey olduğunu açıklıyor.


Google+’da ilk dikkat çekecek unsurlardan bir tanesi artık sayfanın akışını daha yakından takip edebilecek olmak. Yeni arayüzde üstteki sabit simgelerin yerini sol tarafta dinamik bir uygulamalar bandı alıyor. Bu yeniliğin avantajları ise istediğiniz sırayı oluşturmak için uygulamaların aşağı ya da yukarı sürüklenebilmesi, farenizle birtakım uygulamaların üzerine gittiğinizde yapabileceklerinizi gösteren küçük pencerelerin açılması ve uygulamaları diğer simgesinin ikonunun içine veya dışına taşıyarak gösterebilme ve gizleyebilme olarak sıralanabilir.

Google+’ın yeni arayüzü paylaşmaktan keyif alacağınız fotoğraflar ve videolar, sohbete katılmanızı kolaylaştıracak ‘’sohbet “kartları” akışı ve ilgilendiğiniz konulardan haberdar olacağınız bir ilan panosunu da içeriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı