Avea ve Telefonica işbirliği

Avea ve Telefonica, iki şirketin M2M (makineden makineye) alanında iş olanakları geliştirmelerine yönelik bir anlaşma imzaladı. İmzalanan anlaşma, teknolojik iş birliğini ve bunun yanı sıra ticaret ve pazarlamaya yönelik ortak projelerin geliştirilmesini kapsıyor.

 

 Bu yeni iş birliği kapsamında taraflar, maliyette kayda değer azalmalarla ölçek ekonomileri oluşturabilecek ve yeni pazarların oluşmasıyla yeni gelir kaynakları elde edebilecek.
 
Ticari girişimlerle ilgili olarak, iki şirket ortak pazarlama ve pazar analizi stratejileri geliştirmek ve tek bir SIM kartıyla farklı coğrafi bölgelerde çözümler sunmak amacıyla çalışmalarını birleştirecek. Anlaşma, aynı zamanda ulaşım, akıllı kentler, ev otomasyonu, enerji verimliliği, mobil sağlık hizmetleri ve endüstri gibi yeni alanların geliştirilmesini de kapsayacak.
 
İki operatör, M2M sistemlerinin birlikte çalışabilirliği ve açık standartlarını uluslararası düzeyde tanıtmak için de iş birliği yapacak. İşbirliği aynı zamanda M2M teknolojilerinin araştırma – geliştirme alanını ve cihazların ortak belgelendirmesinide kapsayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı