40 bini aşkın program VIERA CAST ekranında

Panasonic, dünyanın en önemli internet satış kanallarından biri olan Amazon.com ile yaptığı anlaşma kapsamında, 2009 serisinde yer alan HDTV ve Blu-ray cihazlarına Amazon Video On Demand özelliğini de ekledi.

 

VIERA CAST ile benzersiz internet hizmetini, VIERA HDTV ve Blu-ray cihazlarına getirerek; kullanıcılara her an alışveriş yapabilme ve sevdikleri filmleri veya TV programlarını, Amazon Video On Demand‘in 40.000’den fazla seçeneği içinden izleme imkânı veriyor.

ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’na (CES) katılan Panasonic, VIERA CAST özelliğine sahip Panasonic 2009 serisi HDTV ve Blu-ray cihazlarındaki yenilikleri, teknoloji meraklılarını şaşkınlığa uğrattı.

Dünyanın en önemli internet satış kanallarından biri olan Amazon.com ile anlaşma yapan Panasonic, üstün VIERA CAST özelliğine sahip HDTV ve Blu-ray cihazlarına Amazon Video On Demand özelliğini ekledi.

VIERA CAST, bilgisayar, harici hard disk veya bir DVD/CD kutusuna ihtiyaç olmadan televizyonun içine yerleştirilmiş bir web menüsü sayesinde, YouTube videolarını ve Picasa Web albümlerindeki dijital resimleri sadece tek bir tuşla izleme olanağı sunuyor. Ayrıca Amazon Video On Demand‘in 40.000’den fazla film ve TV programı seçeneğini de VIERA CAST ile izlemek mümkün hale geliyor.

Bloomberg® Televizyonu’ndan dakika dakika güncellenen hava durumu bilgilerine ve en son finansal bilgilere ulaşma imkânı sunan VIERA CAST menüsü, yeni bir içerik eklenir eklenmez kendini güncelleyebiliyor. Panasonic VIERA CAST’ın bu üstün özellikleri 2009 yılı içinde Panasonic 2009 Blu-Ray serisinin yanı sıra VIERA plazmaların üç modelinde yer alacak. Yeni ürünler mevcut servislere ek olarak tercih edilen başka sitelere de otomatik giriş sağlıyor.

Amazon Video On Demand’le binlerce film anında ekranınızda

VIERA CAST, temel arayüzü ile kullanıcılara Amazon Video On Demand’de son çıkan filmleri DVD olarak çıktıkları gün kolayca izleme imkanı sunuyor. Bu sayede kullanıcılar içeriğin başlıklarını indirmeye ve beklemeye gerek duymadan, herhangi bir üyelik ücreti ödemeden istedikleri filmleri anında kiralayabilecek ya da satın alabilecekler. Ayrıca bilgisayar ile internet üzerinden VIERA TV ve Panasonic Blu-Ray oynatıcı Video Kitaplık özelliklerini kullanarak, satın aldıkları programları kendi sanal kitaplıklarında saklayabilecekler.

En yüksek kalitedeki videoları gelişmiş h.264 codec’i kullanarak veren Amazon Video On Demand, 300, 600, 900 ya da 1200 kbps transfer hızlarından en uygununu otomatik olarak seçerek, en iyi kalitede görüntülerin elde edilmesini sağlıyor. VIERA CAST teknolojisinden yararlanacak olan Panasonic kullanıcıları 1,99 – 3,99 dolar arası fiyatlarda binlerce film, TV programı ya da dizi kiralayabilecek, satın almak için ise 9,99 – 14,99 dolar aralığındaki fiyat avantajından yararlanabilecekler..

2009 yılında Sub-field Drive VIERA Plazma ve LCD HDTV çizgisi 600Hz Sub-field Drive ile hareketli görüntülerde de 1080 satır çözünürlük 

600Hz teknolojisi, Full-HD hareketli ve durağan görüntülerde 1080 satır çözünürlük ile mükemmel bir görüntü kalitesi sağlar. Hareketli görüntülerde daha dengeli netlik için, Panasonic kendi benzersiz görüntü-çözümleme teknolojisini kullanır. Bu teknoloji hareketi her sahneyi veriye dönüştürür ve hızlı hareketli sahneleri Full-HD göstermek üzere optimize edilmiş alt-alanlar (sub-field) yaratır.

Panasonic VIERA HDTV

HD Plazma ve LCD televizyonlarda endüstri devi olan Panasonic, HD televizyonları alanında ödül kazanan portföyünü, 2009’da yeni ekran boyları olan 54 inç Plazma ve 19 inç LCD TV’leri de ekleyerek, genişletecek.

Bunun yanında yeni geliştirilen NeoPDP teknolojisi iki farklı PDP geliştirilmiş bulunuyor. İlki üç kat süper yüksek aydınlatma verimliği sağlayan 42 inç PDP,  2007 modellerine göre güç tüketimini 1/3 oranında azaltmayı başarırken parlaklıkta hiçbir kayıp yaşanmıyor. İkincisi ise 8,8 mm inceliğinde (yaklaşık 1/3 inç) ultra-ince 50 inç PDP. Bu ultra-ince panel hareketli görüntüde dünyanın en yüksek 1080 satır çözünürlüğünü sağlıyor.

Başa dön tuşu