Açık Ayakkabılar Mükemmel Ayaklar İster

Yaz boyu yumuşacık, pürüzsüz ayaklara sahip olmak için bilmeniz gereken her şey…

Yılın o zamanı geldi; ayaklarımız gün yüzüne çıktı çıkacak. Bu noktada sözü kısa bir süreliğine ünlü şarkıcı Fergie’ye bırakıyoruz; “Doğru bir çift ayakkabı bir kıyafetin verdiği hissi, hatta bir kadının kendisi hakkında hissettiklerini değiştirebilir…” Şüphesiz, doğru ayaklara giyildikleri sürece. Ve güzel ayaklara sahip olmanın tek yolu oje sürmek değil elbette. Hatta yaz aylarında 15 günde bir pediküre gitmek bile yeterli olmayabiliyor.  Gün boyu vücudunuzun bütün ağırlığını taşıyan ayaklarınızın çok daha fazla özene ihtiyacı var.

Açık Ayakkabılar

Hızlı ve Kolay

Ayakları yumuşatmak ve açık sandaletlere yaraşır hale getirmek için iki pratik ama etkili yol var. Ayak deriniz çok kuru ve kalınsa dert etmeyin, hemen bir limonu ortadan ikiye bölün, topukları ve diğer sertleşmiş bölgeleri sertçe ovun. İkinci yol sizi biraz daha oyalayacak ama buna değecek. Gece ayaklarınıza bolca vazelin sürün ve gevşek bir şekilde şeffaf folyo sarın, üstüne de pamuklu çorap giyip yatın, ertesi güne pamuk gibi ayaklarla uyanın.

Olmazsa Olmazlar

Derilerinin sertleşmesini önlemek için her duşta ayaklarınızı törpüleyin ve her akşam yatmadan önce ayaklar için özel olarak tasarlanmış bir nemlendirici sürün.

Korumayı Unutmayın

Pek çoğumuz güneş koruyucu ürünleri ayaklarımıza sürmeyi ihmal ediyoruz. Vücudumuzdaki diğer tüm bölgeler gibi onların da korunmaya ihtiyacı var. Üstelik tırnaklar proteinden oluşur ve bu nedenle cildiniz kadar hassastırlar.

Ev Yapımı Pedikür

Haftada bir defa, ayaklarınızı bebe ya da vücut yağı damlattığınız ılık suda on dakika bekletin. Sudan çıkardıktan sonra havluyla nemini alın ve ayak törpüsü ile törpüleyin. Yüzeydeki ölü derilerden kurtulmak için sert partiküllü bir eksfoliant ya da deniz tuzu-bebe yağı, esmer şeker-bal gibi doğal bir karışım kullanın. Ayağınızı iyice duruladıktan sonra kurulayıp bir vücut yağı ile masaj yapın. Ardından nemlendirici sürün ve en son adım olarak tırnak etlerinizi tahta bir çubukla geriye itin. İşte, artık oje sürmeye hazırsınız.

[wonderplugin_carousel id=”25″]
Başa dön tuşu