Amazon telefon mu çıkarıyor

Amazon, Siri benzeri bir uygulama olan Evi’yi 26 milyon dolara satın aldı. Bu haber akıllara Amazon’un bir akıllı telefon çıkarmayı planlayıp planlamadığı sorusunu getiriyor.

Image: Amazon.com

Amazon, Evi adlı bir ses tanıma uygulaması oluşturan bir şirkete 26 milyon dolar ödedi ve bu, Bezos ve şirketinin bir telefon çıkaracağı yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Android ve iOS işletim sistemlerinde çalışan Evi, geçen yılın sonlarına doğru satın alındı fakat olay gün ışığına yeni çıktı, diye yazıyor TechCrunch. Aslında bu Amazon’un satın aldığı ikinci ses tanıma, ilki Ivona idi.

Kaçınılmaz olarak, bu durum Amazon’dan telefon geleceği yönündeki beklentilerimizi arttırdı ve bizi heyecanlandırdı. Ama durun! Öncelikle, 26 milyon dolar Bezos için çok da abartılacak bir mesele değil bu yüzden bu alıma çok fazla takılmamız gerekmeyebilir. İkinci olarak, Amazon ses tanımadan Kindle’larında (elektronik kitap okuyucu) kolayca faydalanabilir- içerik arasında geçiş yapmayı kolaylaştırmak için. Üçüncü olarak, eğer Amazon’un bir telefon planı varsa, zaten bünyesinde bir ses tanıma şirketine sahip. Yani bu alım bize pek ipucu vermiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı