Android cephesine LG transferi

Mobil pazarının yeni kırılma noktalarından biri işletim sistemi. Donanım üreticileri artık işletim sistemi tarafındaki rekabette de pazarı yönlendiriyor. Google’ın mobil işletim sistemi Android, ilk duyurulduğu günden bu yana ilgi odağı konumunda. Pek çok dev üretici Android’e destek verdiğini açıkladı; gelinen süreçte de bu desteklerini modelleriyle kanıtladılar.

İşte bu Android’ciler kervanına son olarak LG katıldı. Koreli elektronik üreticisi, Android işletim sistemine sahip ilk akıllı cep telefonu LG GW620 ile yükselen mobil sosyal ağ iletişimi trendini yepyeni bir yöne sokuyor.

Özelliklere genel bakış

LG GW620’nin Sosyal Ağ Hizmetleri Yöneticisi (SNS Manager) sayesinde kullanıcılar, kolayca arkadaşlarının durumunu kontrol edebiliyor, yorum bırakabiliyor veya kendi sosyal ağ sitelerini uzaktan güncelleyebiliyor.

Daha kullanışlı bir sosyal ağ deneyimi için kişisel bilgisayarların rahat ortamını sunan telefonda kayarak açılan, 5 satırlı QWERTY klavye ve mevcut en hızlı web tarayıcılardan biri, internette hızlı gezinme ve duraklamasız video aktarımıyla birlikte sevilen her Google uygulamasının el altında bulunmasını sağlıyor. Kullanıcılar, anında mesajlaşma, dizi SMS ve gerçek zamanlı push e-posta fonksiyonları ile bağlantıda kalmanın keyfini yaşıyor.

Yepyeni 5-megapiksel AF (Otomatik Odaklama) fotoğraf makinesi ve yüksek çözünürlüklü video kaydedici, kullancıların kişisel multimedya içeriklerini oluşturmalarına imkan tanıyor. Eğer çekimler son halini aldıysa onları yüklemek ve paylaşmak için sadece basit bir dokunuş yeterli oluyor. Bunun yanında, DivX ve Xvid destekli dinamik HVGA 3-inç LCD ekran ile birlikte 3,5 mm ses soketi de mobil eğlence kavramını tamamlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı