Apple iPad ve Amazon Kindle Fire almadan önce beş kere düşünün!

Apple iPad ve Amazon Kindle Fire kullanıcılarının en çok şikayet ettiği problemlerin listesi çıkarıldı ve bazı problemlerin ortak olduğu görüldü. FixYa tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre en popüler iki tablet bilgisayarı alanların şikayetlerini içeren Top 5 listesi hazırlandı. Apple iPad kullanıcılarının en büyük şikayeti yüzde 35 orana sahip Wi-Fi bağlantı sorunları.

iPad 2 sahiplerinin en büyük sorunu Wi-Fi ağlara bağlanmak ve bağlı kalmak. Bunu en çok yaşayan kullanıcılar sadece Wi-Fi içeren model sahipleri. Çözüm için Wi-Fi açıp kapamak ya da Wi-Fi ağı sunan cihazı yeniden başlatmak yardımcı olabiliyor. İkinci sıradaki sorunsa LED ekran sorunları. Ekranın kenarlarında görülen ışık sızmaları büyük tepki çekiyor. Donanımsal bir handikap olduğundan aşmak zor ama ekran parlaklığını düşürmek fayda ediyor. Ardından gelen sıkıntıysa bilgisayarın daha doğrusu iTunes’un iPad’i tespit edememesi.

Amazon Kindle Fire kullanıcıları yüzde 30 oranında tek-tık alışveriş sisteminden şikayetçi. Şifre girmeden tek tıkla alışveriş yüzünden kazayla alınan çok sayıda ürün var. Çocuklar oynarken alışveriş gerçekleşiyor. Elbette cihaz çalınırsa da sorun büyük. Kindle Fire kullanıcıları da Wi-Fi sorunlarından şikayetçi. Son güncelleme paketi 6.1 ya da 6.2 terfisi yardımcı oluyor. IP’yi sabitlemek bir diğer çözüm önerisi.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı