Artık herkes size e-posta gönderebilecek!

Artık birinin size e-posta göndermesi için e-posta adresinizi bilmesine gerek yok! Tüm Google+ kullanıcıları size e-posta gönderebiliyor!

connections1

Gmail’in yeni “özelliği”, Gmail’deki arama kutusuna herhangi bir Google+ kullanıcısının adını yazarak e-posta göndermenize izin veriyor. Bugün, Gmail blogunda Google tarafından açıklanan bu yeni özelliğin yarattığı tehlike ise Google+ kullanıcılarının varsayılan seçenek olarak diğer Google+ kullanıcılarından e-posta alabilmesi.

İlerleyen günlerde hizmet devreye girdiğinde Gmail’de “Google+ ile e-postala” adlı yeni bir seçenek ortaya çıkacak. Eğer Google+ üzerindeki herkesin size e-posta gönderebilmesini istemiyorsanız ayarlarınızı değiştirerek Google+ üzerinde kimlerin size e-posta gönderebileceğini belirlemeniz gerekiyor. İsterseniz e-posta adresinizi herkesten gizlemeniz de mümkün.

connections2

Google ayrıca Google+ üzerinden size gönderilen e-postaların doğrudan “Önemli” e-postalar arasında olmayacağını, geçtiğimiz sene duyrulan sekmeler özelliğinin getirdiği “Sosyal” sekmesi altından size ulaşacağını bildirdi. Belirtmemiz gereken başka bir şey de biri size Google+ üzerinden e-posta gönderse dahi siz cevap vermedikçe e-posta adresinizin açığa çıkmayacağı. Buradaki endişe ise genel anlamda “sosyal” bir özelliğin gelen kutunuza taşınmış olması.

connections3

Ortaya çıkacak tüm tartışmalara rağmen Google’ın bu özelliği getirecek olması, Facebook’un tahtını sallamaya çalıştığı anlamına geliyor.

Hizmet birkaç güne kadar kullanılmaya başlanabilecek ancak genele yayılması için uzun bir süre var. Özellik tam anlamıyla etkinleştiğinde Gmail ekibi kullanıcılara yeni özelliği tanıtan bir e-posta gönderecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı