Asus’un Ultrabook’u: Zenbook

 Asus, Intel’in oluşturduğu Ultrabook konseptine  yeni ve farklı ürünler sunmaya devam ediyor. 2011 yılında Intel’in oluşturduğu Ultrabook segmentine dahil olan markalar, Ultrabook’ların bu yıl sonunda notebook pazarının %25’ine sahip olmasını hedefliyorlar.

İnceliği, metalik dış kaplaması ve kıvrımlı hatları ile dikkat çeken Asus’un Ultrabook’u ZENBOOK farklı renkleri ile kendi içinde alternatif oluşturmaya devam ediyor. İlkbaharı erken getiren serinin renkleri Rose Gold ve Hot Pink.

SATA revizyonlu 3.0 SSD depolama birimi, Bluetooth V4.0 ve USB 3.0 ile donatılan ZENBOOK’u farklı ekran boyutları ve işlemci çeşitleriyle sunan Asus, tasarımın zarifliği ile donanımın gücünü bir arada sunuyor. Arka kısmında 0.35”, ön kısmında 0.11” inceliğe ZENBOOK, uyku modundan 2 saniyede çalışır duruma gelirken, 65 güne varan bekleme süresi ile şaşırtıcı görünüyor.

Asus’un USB Charger+ teknolojisinin yanı sıra Super Hybrid Engine II teknolojisine de sahip ZENBOOK bu özellik sayesinde diğer UItrabook’lara nazaran %25 daha fazla pil ömrü sağlama iddiasına sahip.  ASUS Golden Ear ekibi ve Bang & Olufsen ICEpower tarafından geliştirilen ASUS SonicMaster teknolojisi de kaliteli, Surround sesi ZENBOOK’da sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı