Bilginç IT Academy, Oracle'ın iş ortaklarını eğitecek

Image15 yıldır kurumlara ve bireylere yönelik verdiği eğitimlerle Türk bilişim sektörüne kalifiye eleman yetiştiren Bilginç IT Academy, Oracle ile yeni bir işbirliğine daha imza attı. İstanbul'u Avrupa'nın yazılım başkenti yapma yolunda önemli adım atan Oracle, Avrupa Birliği'ne Katılım Ülkeleri Bölgesi'ndeki iş ortaklarına, hedefleri ve ihtiyaçlarına paralel uzman eğitimler sunacağı Partner Academy programında eğitim ortağı olarak Bilginç'i seçti.

Avrupa Birliğine Aday Ülkeler olarak adlandırılan toplam 36 ülkeden 2000 üzerinde İş Ortağının eğitileceği programda altı ayda 10,000 adam gün eğitim verilecek. Bilginç IT Academy'nin İstanbul merkez ofisinde düzenlenecek eğitimlerin Başlangıç tarihi 26 Kasım 2007.

Bilginç IT Academy, Oracle'ın iş ortaklarına ihtiyaç duydukları eğitimleri, tüm Oracle ürün portföyünü kapsayacak şekilde ve danışmanlara yönelik yerleştirme (implementation) hizmetlerine odaklı olarak, hızlı ve düşük maliyetle sağlayacak. Dünya'daki ilk ve tek Oracle Partner Academy olan Bilginç, ERP (E-Business Suite, JD Edwards, vb.), CRM (Siebel), EPM (Hyperion) ve Endüstriye Özel Uygulamalar (Retek, SPL, vb.) konularında eğitim verecek.  Ayrıca, Oracle Fusion Middleware kapsamında Servis Odaklı Mimari, Kimlik Yönetimi, İş Zekası (BI), vb. Oracle Teknoloji ürünleri de eğitim kapsamında yer alacak.
Oracle Partner Akademi'nin açılışı için Türkiye'ye gelen Oracle Avrupa Birliği'ne Katılım Ülkeleri Bölgesi Genel Sektör ve İş Ortaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Michel Clement, Oracle Partner Academi Bilginç bünyesinde, bölgedeki teknoloji profesyonellerinin hedeflerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak özelleştirilen bir eğitim programı oluşturduklarını söyledi ve ekledi:".Oracle tarafindan sübvanse edilen bu program aracılığı ile bizler, iş ortaklarımızı başarılı kılmak ve en iyi ürünlere, çözümlere, eğitimlere sahip olduklarından emin olmalarını istiyoruz." Oracle Türkiye Teknoloji Satış ve İş Ortakları Ülke Müdürü İlker Koçer ise Bilginç ile yaptıkları işbirliğinden memnun olduklarını belirtti ve "Bilişim sektörünün gelişmesi ve nitelikli işgücü talebinin artmasıyla birlikte Oracle, bilişim sektörüne eğitimli işgücü yetiştiren Bilginç IT Academy işbirliğiyle yeni teknoloji profesyonelleri yetiştirilmesini ve mevcut iş ortaklarının yetkinliklerinin artırılmasını amaçlıyor. Bilginç, bölgemizdeki 36 ülkeden yaklaşık 2.000 iş ortağına, 2008 sonuna kadar tüm Oracle ürünlerini kapsayan toplam 15.000 adam/gün eğitim sağlamayı hedefliyor. Bu, aynı zamanda Türkiye'de bulunan 200'ün üzerindeki iş ortağımız için büyük şans olacak. ISV Migration Center ile yakaladığımız ivme, Partner Academy'nin İstanbul'dan başlatılmasıyla devam ediyor. Oracle, Partner Academy için Türkiye'yi seçerek bir kez daha Türkiye'ye ve buradaki iş ortaklarına güvenini ifade etti." dedi.

Bilginç IT Academy ayrıca, geçen yıl Kemer'de gerçekleştirilen Oracle Partner toplantısında "Yılın En İyi Eğitim Merkezi Ödülünü" almıştı. Bilgi teknolojileri eğitimi alanında Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından Bilginç IT Academy, bireylere açtığı Oracle sertifikasyon eğitimi ile bir yılı aşkın süredir büyük ölçekli firma ve projelerde kullanılan Oracle Veri Tabanı ürünlerinin eğitimini içeren Oracle Certified Professional (OCP) programını da yürütüyor. 

www.bilginc.com

Başa dön tuşu