Bing sosyalleşiyor

Bing, son güncellemesinde yeni eklenen özelliğiyle sosyal medya içeriğinden kuvvet alan aramalar yapabilecek.

Örneğin, A şehrinde konaklayacak yerler arıyorsanız arama pencerenizin sağında yer alan bir çubukta o şehirde oturan ya da büyümüş, o şehirle ilgili fotoğraflar eklemiş, yazı ya da durum güncellemesi girmiş; yani konu hakkında danışabileceğiniz arkadaşlarınızın çeşitli sosyal medya ağlarındaki profilleri listeleniyor. Ayrıca tanımadığınız ama konu hakkında uzman kişiler de gösteriliyor. İsterseniz, arkadaşlarınızın aradığınızı bulmanıza yardım etmesi için aramanızı profilinizde paylaşabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla arama yaptığınız konu hakkında konuştuysanız, bu konuşmalar da arama çubuğunuzda sergileniyor.

Bing’in sosyal çevresi Facebook, Twitter, LinkedIn, Quora, Foursquare ve bilmiyoruz inanır mısınız ama Google+’dan oluşuyor. Özellik şimdilik Amerika’da devreye girmeye başlayacak. Yararlanmak için Facebook hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekiyor.

Bing’e bundan sonra eklenecek özellik ise Snapshot. Snapshot arama sonuçlarına tıpkı Google gibi çoklu ortam dosyası, etkinlik veya sanatçıysa bilet bilgileri, bir yerse harita ya da kalınacak yer bilgisi vb. ekliyor, ama bunu bir kenarda uslu uslu duran bir sonuç çubuğu vasıtasıyla yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı