Bronz Tene Biraz Toprak İyi Gider

Yaz sezonunun resmi olarak açılmasına sayılı günler kala, bronz tenin ‘ruh eşi’ toprak tonları makyaj çantalarındaki şaşaalı günlerine dönüyor.

Havaların ısınması demek, bronz cilt makyajının çoğumuzun makyaj rutinine tekrar dahil olması demek. Elbette, doğal ve abartısız yoldan. Diyeceğimiz odur ki, dumanlı göz makyajını, pastel allıkları, açık bej fondötenleri bir süreliğine azat edip, yaz boyu ışıltınızla güneşten rol çalmanın keyfini sürün – ten renginiz ne olursa olsun. İşte, işinizi kolaylaştıracak birkaç ipucu.

İlk dokunuş

Nem, nem, nem… Kışın tamam ama sıcak havalarda fondöten kullanmak zor. Hal böyle olunca, hepimiz kamufle etmek zorunda kalmayacağımız, sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmanın hayalini kuruyoruz. Bunun yolu doğru nemlendiriciden geçiyor. Sözün özü, makyaja başlamadan önce – ve düzenli olarak – cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Alternatif olarak hafif likit fondötenler, tenin rengini alan CC kremler ve cilt tonunu dengeleyen makyaj bazlarını deneyebilirsiniz.

Son dokunuş

Makyajınıza son dokunuşu onlarla yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Aydınlatıcılar, elmacık kemiklerini vurgularken, cildi sudan yeni çıkmış gibi parlak bir görünüme kavuşturuyor. Ten renginize uygun bir aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin yanı sıra dudaklarınızın ve burnunuzun üzerine uygulayarak cildinize ekstra ışıltı kazandırın.

Yanaklar

Yanaklarınızı belirginleştirmek için toprak tonlarında allıkları deneyin. Açıktan koyuya her cilt tonuna uygun pek çok seçenekleri var. Güneşten pembeleşmiş yanakları bronzlaştırıcı pudrayla vurgulamak da iyi bir seçim. Krem allıklar ise yanaklara nem ve hafif bir parlaklık vererek, bronzluğun iyice ortaya çıkmasına yardımcı oluyorlar.

Gözler

Altın, pembe ya da pastel tonunda farlarla gözlerinizi öne çıkarabilirsiniz. Doğal bir görünüm içinse parlak fildişi, kum beji ya da kahve tonlarını maskarayla tamamlayın. Dilerseniz göz kapağınızın iç kısmına açık, dış kısmına daha koyu bir renk uygulayarak bakışlarınızı belirginleştirin.

Dudaklar

Bronz bir cilt, beraberinde turuncu ve mercan gibi daha parlak ve cesur ruj seçeneklerini de getiriyor. Tabii, makyajın geri kalanını sadeleştirmeniz şartıyla. Diğer yolu tercih ediyorsanız, nude, karamel ya da yumuşak pembe tonlarına yönelin.

[wonderplugin_carousel id=”11″]
Başa dön tuşu